Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8509
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dla bezpieczeństwa pieszych i cyklistów

Czwartek, 17 lipca 2014, 10:56
Aktualizacja: 10:59
Autor: 112
Dzisiaj (17.07.) policjanci jeleniogórskiej drogówki prowadzą na drogach naszego regionu kolejną w tym roku akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Celem jest przypomnienie pieszym, rowerzystom i motorowerzystom o obowiązku stosowania się do przepisów z zakresu ruchu drogowego, które niejednokrotnie lekceważą i lekkomyślnie narażają swoje zdrowie i życie. Akcja potrwa do godz. 22.00.

Policjanci dyscyplinują tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego (pieszych, rowerzystów i motorowerzystów), którzy nie stosują do obowiązujących przepisów.

- Częstym wykroczeniem, które popełniają piesi jest przechodzenie na czerwonym świetle lub w miejscu niedozwolonym. Nagminnym wykroczeniem popełnianym przez rowerzystów jest przejeżdżanie przez przejście dla pieszych za co grozi mandat karny. Policjanci przypominają również cyklistom o zakazie poruszania się po jezdni , jeżeli obok znajduje się ścieżka rowerowa. Funkcjonariusze zwrócą również uwagę na właściwe wyposażanie jednośladów – informuje podinsp. Małgorzata Gorzelak z Biura Prasowego z KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group