Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 4124
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miłków: Dla bezpieczeństwa

Czwartek, 12 listopada 2020, 6:01
Autor: WAC
Miłków: Dla bezpieczeństwa
Fot. starostwo powiatowe
Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze zamierza w przyszłym roku aplikować o środki z Programu Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na budowę bezpiecznego przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej Jelenia Góra – Karpacz, w Miłkowie - Brzeziu Karkonoskim.

Inicjatywa samorządu powiatowego jest wynikiem wniosków zgłaszanych przez mieszkańców. W tej sprawie odbyło się też niedawno spotkanie osób zamieszkujących ten rejon Miłkowa ze starostą jeleniogórskim Krzysztofem Wiśniewskim i pracownikami Wydziału Dróg Powiatowych.

W tym miejscu znajduje się mocno zagęszczony obszar zabudowy - mówi starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski. - Dodatkowo po obu stronach drogi znajdują się przystanki autobusowe. - Dlatego zamierzamy aplikować o środki na wybudowanie bezpiecznego przejścia dla pieszych wraz z wybrukowanymi dojściami do zatok autobusowych. Wierzymy, że nasze starania o pozyskanie środków zewnętrznych zakończą się powodzeniem, gdyż tak ważna inwestycja, to kolejny krok do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i turystów przebywających na terenie powiatu jeleniogórskiego - podkreśla starosta.

Twoja reakcja na artykuł?

26
81%
Cieszy
5
16%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group