Piątek, 30 lipca
Imieniny: Julity, Piotra
Czytających: 3667
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Diaporama w plenerze, czyli preludium „fotoruszenia”

Piątek, 23 września 2011, 8:24
Aktualizacja: 8:25
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Diaporama w plenerze, czyli preludium „fotoruszenia”
Fot. Agrafka
Wczorajszy pokaz diaporamy zorganizowany przed Książnicą Karkonoską przy ul. Bankowej, był oryginalną zapowiedzią czwartej edycji „fotoruszenia 2011”, które rozpocznie się 1 października i potrwa dwa tygodnie.

Diaporama jest to spektakl audiowizualny, którego tworzywem są nieruchome obrazy w postaci przezroczy rzutowanych na ekran i zsynchronizowany z nimi dźwięk.
- Tę zapowiedź przygotował Wojtek Bykowski, jeden z uczestników „fotoruszenia”. Chcieliśmy w ten oryginalny sposób zachęcić ludzi do wzięcia udziału w czwartej edycji naszej akcji. Rozdawaliśmy ulotki z informacjami, gdzie i kiedy można zobaczyć wystawy i nie tylko, ponieważ odbędzie się także plener fotograficzny w Libercu dla uczestników, konkurs fotograficzny na najciekawszą dokumentację imprezy, a nawet film, po którym nastąpi prezentacja ciekawych animacji Oli Snieżek. W tegorocznym „fotoruszeniu” bierze udział dziewięciu uczestników, z tym że jedna z wystaw jest podwójna – powiedziała Agnieszka Romanowska, koordynator projektu „fotoruszenie”.

W Czekoladziarni na ul. Sobieskiego już 1 października o godz. 18.00, będzie można zobaczyć twórczość fotograficzną Alicji Garncarczyk „Za lustrem”. 3 października o 18.00 na wystawie „Miasto utrapienia” Kuba Bubin zaprezentuje swoje zdjęcia w Old Pubie. Książnica Karkonoska będzie gościć zbiór fotografii Edyty Rembały „Czarnobyl w obiektywie” 4 października, a dzień później w sali konferencyjnej zostanie wyemitowany film „Annie Leibovitz: życie w obiektywie”.

W czwartek 8 października „fotoruszenie” zagości w Orient Expressie, gdzie będzie można zobaczyć fotografie Filipa Wieczorka „Twarze Zastępcze”. W sobotę (08.10) odbędzie się plener fotograficzny dla uczestników tegorocznej edycji w Libercu. W Pasażu Grodzkim 10 października swoje prace przedstawi Wiktoria Majchrzak pod nazwą „Nie-przeszukane”.

Tegoroczne „fotoruszenie” dotrze nawet do Lubania. 12 października w Iron Horse na ul. Izerskiej 7 Damian Wawrzyniak pokaże cykl zdjęć „Hominem quaero – szukam człowieka”. Przedostatnia wystawa odbędzie się 14 października w Alibi, podczas której będzie można zobaczyć fotografie Beaty Mysior i Wojciecha Bykowskiego „Teraz to jest raj, witaj w moim raju”.
15 października w Pizzerii Barze Tokaj wystawiony będzie ostatni ze zbiorów zdjęć „Pewien stopień doskonałości” Agnieszki Jagody Kwiatkowskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group