Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 6969
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj/Region: Diamenty Forbesa 2014 – jak wypadły nasze firmy?

Poniedziałek, 31 marca 2014, 7:54
Aktualizacja: Wtorek, 1 kwietnia 2014, 7:39
Autor: Manu
Kraj/Region: Diamenty Forbesa 2014 – jak wypadły nasze firmy?
Fot. Archiwum Jelonki.com
Cztery firmy z Jeleniej Góry, jedna ze Szklarskiej Poręby i jedna z Janowic Wielkich znalazły się na najnowszej liście „Diamentów Forbesa 2014”. Najwyżej w kategorii przychodów od 50 do 250 mln zł oceniona została firma DWS Draexlmaier Wyposażenie Wnętrz Samochodowych z Jeleniej Góry (II miejsce), a w kategorii przychodów od 5 do 50 mln zł – Izerskie Centrum Pulmonologii i Chemioterapii Izer–Med ze Szklarskiej Poręby.

Po raz ósmy redakcja miesięcznika „Forbes” opracowała ranking firm najszybciej zwiększających swoją wartość. O miejscu na liście nie decydują subiektywne odczucie jury, lecz dane finansowe.

Według zestawienia na drugim miejscu na liście regionalnej w województwie dolnośląskim i na piątym miejscu listy ogólnopolskiej znalazła się firma DWS Draexlmaier Wyposażenie Wnętrz Samochodowych sp. z o.o., którą doceniono w kategorii przedsiębiorstw, których przychody sięgają od 50 do 250 mln złotych.

W tej samej kategorii, na czternaste miejsce na liście regionalnej i na sto osiemdziesiąte piąte miejsce ogólnopolskiej listy Diamentów Forbesa trafił zakład produkcyjny Dr Schneider Obróbka Plastiku sp. z o.o. Z kolei zakład produkcyjny Dr Schneider Automotive Polska z Janowic Wielkich uplasował się na dwudziestym trzecim miejscu w województwie i 366. w kraju. Natomiast firma Jelenia Plast sp. z o.o. znalazła się na 28. w województwie i 436. w Polsce.

W kategorii małych firm (przychód od 5 mln zł do 50 mln zł) najlepsze w województwie okazało się Izerskie Centrum Pulmonologii i Chemioterapii Izer-Med sp. z o.o. w Szklarskiej Porębie. Jemu też przypadło najlepsze miejsce w ogólnopolskim zestawieniu swojej kategorii - 8.

Z kolei PMPKonmet sp. z o.o. z Jeleniej Góry w kategorii przychodów od 5 do 50 mln zł trafił na osiemdziesiąte pierwsze miejsce na liście regionalnej w województwie dolnośląskim i na 872. miejsce listy ogólnopolskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1045
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group