Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3767
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Diamentowe i złote gody w Ratuszu

Czwartek, 15 grudnia 2016, 13:24
Aktualizacja: Sobota, 17 grudnia 2016, 7:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Diamentowe i złote gody w Ratuszu
Fot. Przemek Kaczałko
Wyjątkowa uroczystość odbyła się dzisiaj (15.12) w sali ślubów jeleniogórskiego Ratusza. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wiceprezydent Jeleniej Góry Piotr Paczóski wręczył jeleniogórzanom medale za 60 oraz 50 lat małżeństwa.

Spotkanie pełne wzruszeń, radości i wspomnień było doskonałą okazją do poznania kolejnych par związanych z Jelenią Górą, które obecnie mogą służyć za wzór dla pokoleń. Medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznawane są przez głowę państwa na wniosek zainteresowanych (należy zgłosić osobiście lub w imieniu pary wniosek w Urzędzie Stanu Cywilnego). W czwartkowej uroczystości wzięły udział dwie pary: Klara i Tadeusz Skomscy (diamentowe gody) oraz Alicja i Andrzej Fang (złote gody). Odznaczenie przyznano również państwu Zenonie i Andrzejowi Midzio, jednak para ze względów zdrowotnych nie mogła pojawić się w urzędzie.

Jak czas w związku małżeńskim upłynął szczęśliwym parom? - Małymi kroczkami i do przodu – mówił Andrzej Fang. - Poznaliśmy się, gdy byłem w wojsku - w szpitalu przy ul. Żeromskiego po tym jak uległem wypadkowi – wspominał pan Andrzej, który w Jeleniej Górze mieszka od czerwca 1945 r. i wraz z żoną Alicją doczekał się dwóch wnuków i dwóch wnuczek. Z kolei obchodzący 60-lecie małżeństwa państwo Skomscy podkreślają, że zdrowy tryb życia oraz dużo ruchu to sposób na długowieczność. - Dużo uśmiechu potrzeba – dodał pan Tadeusz, który poznał swoją partnerkę w rodzinnej miejscowości między Toruniem a Grudziądzem. - Mamy trzy wnuczki, wnuka i prawnuczkę – powiedział Tadeusz Skomski.

Zbliżają się święta, więc szczęśliwe pary z radością pochwalą się swoim rodzinom medalem i będzie to kolejna okazja do przekazania zasad, którymi kierują się w życiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group