Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7235
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dializowanym pacjentom będzie łatwiej

Niedziela, 12 czerwca 2016, 8:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 czerwca 2016, 6:51
Autor: Łuk
Jelenia Góra: Dializowanym pacjentom będzie łatwiej
Fot. Archiwum Jelonki.com
Do Społecznego Rzecznika Osób Niepełnosprawnych i Pacjentów Ziemi Jeleniogórskiej napływały informacje o uciążliwej drodze do jeleniogórskiego oddziału dializ. Chorzy, niepełnosprawni, poruszający się na wózkach i o kulach muszą pokonywać ponad 200–metrową odległość przez szpitalne korytarze, by dotrzeć na dializę.

Jeleniogórska Stacja Dializ Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej wykonuje miesięcznie ponad 1.000 dializ dla około 80 pacjentów. Niektórzy dializowani są 3 lub 4 razy w tygodniu.

Jeleniogórska Stacja Dializ dysponuje 17 stanowiskami dializacyjnymi oraz posiada możliwość wykonywania hemodializ i dializ otrzewnowych. Sprzęt stosowany do prowadzenia dializy, jak informuje pełnomocnik dyrektora ds. realizacji praw pacjenta Dorota Patyńska, spełnia światowe standardy, co pozwala na zapewnienie pacjentom usług najwyższej jakości i uzyskanie bardzo dobrych wyników leczenia.

- Przekazany dyrekcji szpitala sygnał o uciążliwości z dotarciem chorych do stacji dializ spotkał się z natychmiastową reakcją dyrektora WCSKJ Tomasza Dymyta – informuje Stanisław Schubert, prezes Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych i społeczny rzeczni praw pacjentów ziemi jeleniogórskiej.

Dyrektor szpitala zapewnił, że po zakończeniu prac modernizacyjnych wejścia do stacji dializ od strony Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, wejście to zostanie udostępnione pacjentom jeszcze w czerwcu. To oznacza że obecna droga przez mękę do stacji dializ przejdzie do historii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group