Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 2061
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Diabeł z wiedźmą poszli w tan

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 5 lutego 2010, 12:11
Aktualizacja: 13:25
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Maskowy bal karnawałowy był wyczekiwaną przez dzieci atrakcją piątego dnia zimowiska w Młodzieżowym Domu Kultury „Jelonek”. Zorganizowano konkurs na najciekawszy kostium, a dzieci odpoczywający zimą w mieście szalały przy znanych przebojach disco.

W rolę wodzireja wcieliła się wiejska baba, w której wtajemniczeni rozpoznali Wiesława Kowalewskiego, instruktora MDK. Babie towarzyszyła sympatyczna wiedźma, za której maską kryła się Ewa Bąk, wychowawca placówki.

W rytmach muzyki latino i disco szalało całe zimowisko! Wśród przebierańców tańczyły księżniczki i śnieżynki. Był znany malarz Salvador Dalí, murarz, Indianin oraz mnóstwo postaci z komiksów i bajek. Tańczyli: diabeł, śmierć oraz duch.

Kolorowy korowód balowiczów ustawił się do parady w ramach konkursu na najpiękniejszy strój zimowiskowej maskarady. Jurorzy mieli kłopot z wyborem, bo wszyscy: dziewczęta i chłopcy prezentowali się świetnie. Ostatecznie zdecydowano, że przegranych nie było. Najbardziej wyróżniającym się przebierańcom Danuta Sitek, dyrektor MDK „Jelonek”, wręczyła symboliczne nagrody.

MDK zachęca młodych jeleniogórzan do udziału w zajęciach otwartych, które zaplanowano na przyszły tydzień. 9 lutego, we wtorek, w ramach tzw. otwartej sceny placówka zaproponuje zajęcia teatralne. 10 lutego okazję do wyżycia się będą mieli amatorzy rysowania i malowania, a 11 lutego – wielbiciele tańca. Dzień pobytu na półkoloniach (włącznie z dwoma posiłkami) kosztuje 10 złotych. Młodzieżowy Dom Kultury „Jelonek” znajduje się przy ulicy Skłodowskiej-Curie 12.

Pamiątkowe zdjęcie z karnawału w MDK zamieścimy w poniedziałkowym wydaniu Tygodnika Jelonka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ja to ja 5-02-2010 14:19
"Diabeł z wiedzmą poszli w tan"-----rymcycymcy i piipi. Nie wiem skąd to skojarzenie-ale oczywiście nic do Was nie mam. Pozdrowionka. :-)
*piipi* 5-02-2010 15:17
..do - [~Autora postu z godz.14:16 ..] ..OJEJJ ! ..oby *jemu nie wyrosły ..ROGI ! ~Hi, .. od tego *Complimentu ! ~PA.*piipi
rymcycymcy 5-02-2010 16:56
OJEJJ ...a ja też bym nie chciał, żeby JEJ nie wyrosła miotła ;)
*piipi* 5-02-2010 20:32
..do - [~Rymcycymcy ..] .. *spokojnie ! .. na miotle *nie latam .. jestem *nie ekologiczna !
~ja to ja 5-02-2010 21:59
Ojejjejjej...ale Wy się miło *o siebie BOICIE!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group