Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 5919
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Deszczówka pod ścisłą kontrolą

Środa, 7 maja 2014, 7:39
Aktualizacja: 9:56
Autor: UM Jelenia Góra
– Ogłosiliśmy przetarg na bieżące utrzymanie kanalizacji deszczowej ulic Jeleniej Góry – poinformował Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta. – To duże i choć pozornie nieskomplikowane zadanie, jednak ze względu na rozległość „frontu prac” i rozmaitość koniecznych do podjęcia działań wymaga bardzo precyzyjnego przygotowania.

Dość powiedzieć, że „średniorocznie” należy oczyścić ok. 3000 wpustów ulicznych z udrożnieniem przykanalika i wywiezieniem osadu. Ponadto udrożenienia i przepłukania wymaga kolektor mający długość ponad 2,5 kilometra, a podobne prace należy przeprowadzić przy 90 studniach rewizyjnych i 27 separatorów.

To tylko niektóre prace, bo katalog obowiązków firmy, która przetarg wygra jest poszerzony także o drobne naprawy, wymiany elementów, uzupełnienie tzw. zapadnięć oraz monitorowania wszelkich działań związanych z dokonywaniem nielegalnych zrzutów i wycieków do kanalizacji deszczowej, likwidację zastoisk wód opadowych, utylizacji na własny koszt osadów. Dla komfortu życia mieszkańców miasta i osób odwiedzających Jelenią Górę całe to spectrum spraw ma zasadnicze znaczenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group