Mysłakowice: Derby dla Orła

Środa, 4 września 2019, 9:15
Aktualizacja: 9:35
Za każdym razem derby Gminy Mysłakowice elektryzują piłkarską okolicę – nie inaczej było tym razem. Przy sporej, ale dalekiej od rekordowej frekwencji – Orzeł Mysłakowice pokonał KS Łomnica.

Oba zespoły miały za sobą udana inaugurację sezonu - Orzeł wygrał na Czarnem z Pub Golem Jelenia Góra 3:2, a KS Łomnica pokonał Budowlanych Wojcieszów 3:0. Prestiżowe derby były zatem okazją do pozostania w czołówce tabeli A-klasy. Jak się okazało, wszystkie gole padły w pierwszej połowie...

W 9. minucie wynik otworzył Damian Gałek i goście nie kryli radości, jednak już w 16. minucie było 1:1, bowiem Kamil Amborski znalazł sposób na pokonanie Jana Szaciłło. W 25. minucie Orzeł objął prowadzenie, a autorem trafienia był Piotr Kafel. Mimo usilnych starań obu zespołów, wynik nie uległ zmianie i do rundy wiosennej w Mysłakowicach rządzi Orzeł.

Orzeł Mysłakowice - KS Łomnica 2:1 (2:1)

Orzeł: Glina - Palimąka, Uroda (70' Dulny), Marek (60' Kaziemko), Woźniczka, Amborski, Błaszczyk (90'+2 Starczewski), Ł. Dawidczyk (46' M. Dawidczyk), Kafel, Szkudlarek, Szpak.
KSŁ: Szaciłło - O. Aleksiejew, P. Habasiński, Kaszuba (71' D. Klimek), Krupa (88' Wilczyński), Maćkowski, Przywara (68' Jaworski), Sawicki (74' Kawka), Ślusarczyk, Turczyk, Gałek.
Widzów: 200.

W następnej kolejce Orzeł podejmie przed własną publicznością Olimpię Kowary (8.09, godz. 11:00), a wcześniej w ramach II rundy Pucharu Polski zmierzy się u siebie z Woskarem Wojcieszyce (4.09, godz. 17:30). Z kolei KS Łomnica w lidze poszuka punktów u siebie w starciu z Czarnymi Przedwojów (8.09, godz. 15:00).