Zalogowanych: 4

Jelenia Góra: Derby dla Karkonoszy

Piątek, 27 sierpnia 2021, 14:57
Aktualizacja: 14:59
W spotkaniu II rundy okręgowego Pucharu Polski Victoria Jelenia Góra podejmowała Karkonosze Jelenia Góra. W przeciwieństwie do ubiegłego roku, fani biało-niebieskich nie musieli drżeć do ostatnich minut o końcowy rezultat, ale łatwo nie było.

W pierwszej połowie starcia beniaminka okręgówki z beniaminkiem III ligi niewiele się działo, choć dwie sytuacje należy odnotować. W sytuacji sam na sam pojedynek z Tusińskim wygrał Błaszkiewicz - golkiper Karkonoszy. W końcówce pierwszej części gry goście stanęli przed szansą na objęcie prowadzenia, bowiem po faulu na Poszelężnym, do jedenastki podszedł Giziński, ale Marceniuk doskonale wyczuł intencje strzelca i do przerwy było bez bramek.

Po zmianie stron nadal przeważały Karkonosze, a na efekty trzeba było czekać do 68. minuty, kiedy to wynik otworzył Mateusz Czerwiński. Wynik na 0:2 ustalił w 81. minucie Paweł Niemienionek i to obrońcy okręgowego pucharu awansowali do III rundy, gdzie zmierzą się z zwycięzcą pojedynku Karkonosze Jelenia Góra (juniorzy starsi) - KS Łomnica (mecz odbędzie się we wtorek, 31.08 o godz. 17:30 na stadionie przy ul. Lubańskiej).

Victoria Jelenia Góra - Karkonosze Jelenia Góra 0:2 (0:0)

Victoria: Marceniuk - Tusiński (57' Becker), Rząca (85' Babul), Rudnicki, Okowiński (72' Banaś), Maryszczak (69' Pakosz), Semeniuk, Lisowski (57' Michałek), S. Kocot, Proietti, Dudek.
Karkonosze: Błaszkiewicz - Kulchawy, P. Kocot (46' Siudak), Wawrzyniak (82' Wolak), Czerwiński, Bębenek, Sutor (46' Niemienionek), Poszelężny (46' Dąbrowski), Giziński (62' Kułakowski), Szczudliński, Młodziński (46' Ranecki).