Zalogowanych: 15

klasa okręgowa: Derbowe zwycięstwo Lotnika

Środa, 18 maja 2011, 19:41
Aktualizacja: Czwartek, 19 maja 2011, 19:57
W zaległej kolejce ligi okręgowej piłkarze Lotnika Jeżów Sudecki pokonali 3:0 Piasta Dziwiszów. Zwyciężyła drużyna skuteczniejsza, mimo ambitnej postawy i kilku groźnych sytuacji, goście nie potrafili pokonać Halki.

W środowym spotkaniu, podobnie jak w niedzielę, w drużynie gospodarzy zabrakło Gęcy, Kika, Badeckiego oraz Studniarka. Z powodu urazu Suchanecki rozpoczął derbowy mecz na ławce rezerwowych. Kłopoty zdrowotne nie omijają również zespołu gości, tak więc pojedynek o ligowe punkty zapowiadał się interesująco. Niepewna sytuacja piłkarzy z Dziwiszowa sprawia, że zespół w każdym spotkaniu występuje z przysłowiowym "nożem na gardle". Zaangażowanie gości widać było na boisku od pierwszych minut. Już w 5 min. Czerniak znalazł się w dogodnej sytuacji, ale z 5 metrów uderzył nad bramką. W odpowiedzi gospodarze przeprowadzili nieudaną akcję i gdy wydawało się, że trzeba wracać do obrony, to Winogrodzki sprezentował piłkę Kocotowi, który uprzedził Kubicza i wpakował futbolówkę do pustej bramki. W kolejnych minutach trwał napór gości, którzy szybko chcieli wyrównać stan pojedynku. W 14 min. Czerniak ponownie z pięciu metrów uderzył wysoko nad bramką. Do przerwy optyczną przewagę mieli goście, ale żaden z zawodników nie potrafił jej przypieczętować.

Po zmianie stron aktywny tego dnia Duraj, zdecydował się na strzał z dystansu, ale interwencja Hałki skierowała piłkę na słupek, a następnie rzut rożny. W 55 min. do ataku włączył się obrońca Lotnika - Kurzelewski, który pięknym strzałem z linii pola karnego podwyższył prowadzenie gospodarzy. W 58 min. na boisko wszedł Suchanecki, który zmienił kontuzjowanego Bojanowskiego, a sto dwadzieścia sekund później pokonał golkipera gości, dobijając strzał Kocota. Od stanu 3:0 piłkarze Piasta wyraźnie stracili moc, ale i Lotnik nie potrafił wypracować sobie klarownej sytuacji. W końcówce spotkania mimo kolejnego zrywu gości nie obejrzeliśmy więcej goli, a podopieczni Kazimierza Hamowskiego pewnie pokonali w derbach Gminy Jeżów Sudecki, Piasta Dziwiszów 3:0.

W następnej kolejce (21-22 maja) Lotnik zagra na wyjeździe z Woskarem Szklarska Poręba, a Piast podejmie na własnym boisku Orła Wojcieszów.

Lotnik Jeżów Sudecki - Piast Dziwiszów 3:0 (1:0)

Lotnik: Hałka - Kurzelewski, Palimąka, Zwierzyński, Gołąb, Biskupski, Hamowski, Gajewski (64' Winiarski), Karmelita, Kocot (80' Miotk), Bojanowski (58' Suchanecki).

Piast: Winogrodzki - Saniuk, Gurazda, Kubicz, Podobiński, Duraj, Sobczak, Czerniak, Paul, Kozan, Grycki. Zmiana: Walczak.