Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8034
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Demolują starówkę

Piątek, 27 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 27 lipca 2007, 8:10
Autor: anzol
Jelenia Góra: Demolują starówkę
Fot. Agnieszka Gierus
Dwaj pijani wandale wybijali szyby wystawowe w centrum miasta.

Adrian R., 22-latek z Jeleniej Góry oraz jego kompan o dwa lata starszy Paweł N., bez stałego miejsca zamieszkania urządzili sobie nocne celowanie kamieniami do szyb wystawowych przy ul. Konopnickiej.

O demolujących sklepy wandalach zawiadomił strażników miejskich jeden z pobliskich mieszkańców. Stróże miasta okazali się skuteczni. – Mężczyzna opisał patrolowi sprawców. Mężczyźni, których wygląd odpowiadał rysopisowi, siedzieli na ławce przy Bramie Wojanowskiej – informuje mł. insp. Grzegorz Rybarczyk, rzecznik prasowy SM.

Strażnicy miejscy zatrzymali mężczyzn. Byli podpici (prawie pół promila alkoholu w organizmie). Przekazano ich policji.
Jaki będzie finał sprawy? Nie wiadomo. Przypomnijmy, że ostatnio bolesławiecki sąd skazał na karę pięciu miesięcy bezwględnego więzienia wandala, który po pijanemu kopnął i zbił szybę na przystanku komunikacji miejskiej.

<b> Tłuką i malują </b>
To nie pierwszy atak na witryny na staromiejskim trakcie. Rekordowe straty spowodowali wandale, którzy kilka miesięcy temu stłukli szyby wystawowe na szkodę właścicieli sklepów. Ci wycenili straty na około 30 tysięcy złotych. Niestety, wówczas sprawców nie udało się schwytać.

Inny kłopot to pseudografficiarze, którzy niszczą elewacje kamienic. W niechlubnych statystykach mają wyczyn w postaci stu zniszczonych w ciągu jednej nocy budynków. Jednak wtedy stróże miasta okazali się sprytniejsi i złapali wandali. Okazali się nimi nieletni członkowie tzw. grupy grafficiarskiej, która zaznaczała swoją obecność niszczeniem posesji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group