Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7072
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Demolka na wzgórzu

Czwartek, 25 maja 2006, 0:00
Autor: Joanna
Jelenia Góra: Demolka na wzgórzu
Fot. Arek, Joanna
Wandale i pseudo-graficiarze, którzy niszczą i kradną sprzęt znajdujący się na placu zabaw w parku na Wzgórzu Kościuszki, są zmorą jeleniogórzan. Pobazgrane markerami, połamane i porysowane elementy domków to tylko niektóre przejawy chuligaństwa w tym miejscu.

Plac jest jednym z największych w mieście. Położony z dala od ruchliwych ulic, stał się miejscem chętnie odwiedzanym przez rodziców i ich pociechy.
Sezon huśtawkowy w pełni, ale dzieciaki muszą zadowolić się tym, co na placu zabaw jeszcze stoi. A stoi niewiele.

Jednak popularnie zwana „patelnia”, mimo swojego uroku, może już wkrótce przestać być celem rodzinnych, niedzielnych spacerów. A to za sprawą wandalizmu i coraz uboższego wyposażenia tamtejszego placu zabaw.

Kilka starych, metalowych huśtawek, które powoli zaczyna zżerać rdza. Stół do ping-ponga i parę innych niezbyt fascynujących atrakcji nie zachęca, aby to miejsce odwiedzać.
Odnowiono, co prawda, część znajdujących się tam urządzeń, postawiono nowe, drewniane konstrukcje. Ale swoje zrobili wanadale. Jakość pozostałego sprzętu pozostawia wiele do życzenia.
W lipcu ubiegłego roku ktoś ukradł karuzelę. Do tej pory nie pojawiła się nowa.

Jak dowiedzieliśmy się od bywalców parku, rzadko widywane są tam patrole Straży Miejskiej. Parkowe alejki kiedyś były oświetlone, ale zostały po tym tylko kikuty latarni. Wieczorami strach tamtędy przechodzić. Szans na poprawę tej sytuacji nie ma.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group