Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8500
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dekameron i Porwanie kaczątek w Zdrojowym

Piątek, 7 października 2016, 9:06
Aktualizacja: Sobota, 8 października 2016, 8:24
Autor: ZTA
Jelenia Góra: Dekameron i Porwanie kaczątek w Zdrojowym
Fot. Użyczone/ZTA
Zdrojowego Teatru Animacji zaprasza widzów dorosłych jutro (8.10) o godz. 17.00 na „Dekamerona”, a w niedzielę o godz. 16.00 proponuje „Porwanie Kaczątek, kryminalną opowieść dla najmłodszych”.

Dla Czytelników Jelonki teatr ma po 2 podwójne zaproszenia na każdy z tych spektakli. Otrzymają je ci, którzy jako pierwsi dodzwonią się teatru pod numer 512 219 961.

„Dekameron”
Adaptacja - Petr Nosàlek i Andrzej Szymański
Inscenizacja i reżyseria – Petr Nosàlek Scenografia– Pavel Hubićka
Muzyka – Pavel Helebrand
Przygotowanie wokalne – Jacek Szreniawa
Obsada: Lidia Lisowicz, Dorota Fluder, Dorota Bąblińska-Korczycka, Katarzyna Morawska, Diana Jonkisz, Jacek Maksimowicz, Sławomir Modzelewski, Sylwester Kuper, Radosław Biniek

Jedno z największych arcydzieł literatury światowej wszechczasów. „Dekameron” Boccaccia nazywany jest matką nowożytnej powieści europejskiej. To zbiór 100 nowel opowiadanych przez 3 kobiety i 7 mężczyzn, uciekających przed szalejącą we Florencji zarazą. Arcydzieło włoskiego renesansu, należące do kanonu lektur obowiązkowych, zawiera pełen humanizmu oraz zachwytu nad życiem i naturą obraz świata, a także humor i błyskotliwy opis ludzkiej, kapryśnej moralności. Charakterystyka postaci i zachowań ludzkich mimo upływu kilku stuleci nie straciła nic na swojej aktualności. Dodajmy, że „Dekameron” jest – tuż po Biblii – dziełem tłumaczonym na najwięcej języków narodowych. Jeleniogórskiej realizacji „Dekameronu” podjął się wybitny czeski reżyser Petr Nosalek. W spektaklu dziejącym się w planie żywym twórca wykorzystał zwłaszcza w humorystycznych scenach także lalki. Towarzyszy im wyrafinowana scenografia, renesansowe kostiumy i muzyka.
Bilety: 25 zł normalne i 20 zł bilet "Seniora"

Gyula Urban „Porwanie Kaczątek, kryminalna opowieść dla najmłodszych”
przekład: Zuzanna i Franciszek Pugetowie inscenizacja: Lidia Lisowicz
opieka reżyserska: Bogdan Nauka
scenografia: Joanna Hrk
muzyka: Jan Walczyński
obsada: Dorota Bąblińska- Korczycka, Dorota Fluder, Katarzyna Morawska, Lidia Lisowicz, Sławomir Mozolewski, Jacek Maksimowicz, Radosław Biniek, Sylwester Kuper

Ten spektakl to pełna zwrotów akcji trzymająca w napięciu bajka detektywistyczna dla najmłodszych widzów. Jest historią śledztwa prowadzonego przez detektywa Lisa w sprawie tajemniczego zniknięcia kaczątek. Równoległe śledztwo, wspólnie z widzami, prowadzi Jamnik, ale kto znajdzie porywacza i kto nim jest, to największa tajemnica tego spektaklu. „Porwanie Kaczątek” to przedstawienie o poszukiwaniu prawdy i o tym jak łatwo ulegamy pozorom. Utrzymane w barwnej konwencji nawiązuje do najlepszych tradycji teatru lalek.
Bilety 17 zł normalny i 35 zł rodzinny ( dla 3 osób).

Rezerwacje biletów: 512 219 961 oraz 75 7557690 wew. 16 i 20

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group