Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8938
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Decybele tylko dla fanów

Sobota, 12 grudnia 2009, 8:23
Aktualizacja: 8:24
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Decybele tylko dla fanów
Fot. rylit
Jedynie zagorzałym miłośnikom rocka i muzyki pokrewnej nie przeszkadzał hałas, który normalnym ludziom rozsadziłby bębenki w uszach podczas piątkowego koncertu Ligi Rocka. Impreza odbyła się w Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury. To część eliminacji zespołów z całej Polski do występu w finale, który odbędzie się w maju przyszłego roku.

Zagrało sześć zespołów mało znanych grup o mrocznych nazwach: Warbell, Ahc Dreamers, Dust & Stel Engines of Creation, In the Name of Got, Dead Snow Monster. Wszystkie ubiegały się o premiowane miejsce w finałowym koncercie.

Była bardzo głośna muzyka podkręcona do granic możliwości sprzętu. Były światła, stroboskop i dymy. Wszystkie te elementy razem i osobno dawały jedyny w swoim rodzaju efekt charakterystyczny dla koncertów rockowych. Oczywiście nie zabrakło też miłośników takiej muzyki bo przecież bez nich nie mogły by się odbywać takie imprezy. Występujące na koncercie zespoły grały i koncertowały dla nich ale i dla siebie. Najbardziej zagorzali, upojeni hałasem, trwali w transie kiwając się rytmicznie, niemal waląc głowami o estradę. Inni reagowali na dźwięki dobywające się z głośników spontanicznym tańcem.

Liga Rocka stwarza nieznanym zespołom możliwości pokazania się przed szerszą publicznością, zaistnienia na trudnym rynku muzycznym i udany debiut, czy wydanie pierwszej płyty. Dlatego podczas takiego koncertu młodzi wykonawcy prześcigają się w pomysłach estradowych dając upust swojej inwencji koncertowej, co jest zawsze bardzo dobrze odbierane słuchaczy.

Bardziej ostrożnie i z fachowym okiem patrzą na te koncerty jurorzy, którzy wśród tej rzeszy zespołów starają się wyłapać tych najlepszych, dając im szansę na występ w koncercie finałowym. Ponieważ koncert przeciągnął się do późnych godzin wieczornych jury ogłosi swój werdykt na stronie JCK:
http://www.jck.pl/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group