Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6840
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Debiutancka powieść studentki KPSW

Środa, 7 lipca 2021, 9:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Debiutancka powieść studentki KPSW
Fot. WAC
Nakładem wydawnictwa Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej ukazała się debiutancka powieść studentki tej uczelni Marty Michalskiej pt, „Cztery oddechy”.

Marta Michalska piszącą pod pseudonimem M.K. Czerniecka jest absolwentką wydziału fizjoterapii KPSW, a obecnie kształci się na wydziale dziennikarstwa i nauk społecznych tej uczelni. Jak mówi - pasja pisarska jest z nią od zawsze. Jej pierwsza powieść reprezentuje gatunek fantasy.

Moja pierwsza powieść utrzymana jest w formie monumentalnej, epickiej – mówi M. Michalska. - Będą smoki, będą konflikty i zagwozdki moralne, które mam nadzieję czytelnik będzie chciał rozwiązywać z bohaterami tej książki. Fantasy zabiera to co baśniowe, zbiera to co piękne, pobudza wyobraźnię i pozwala nam się oderwać od rzeczywistości. Ważnym jest abyśmy mieli taką możliwość pobudzenia tego co magiczne w nas, tego piękna, którego często nie dostrzegamy w normalnej rzeczywistości. Mam nadzieję, że uczelnia zdecyduje się też na wydanie kontynuacji tej powieści, bo „Cztery oddechy” to dwa tomy, na które składają się cztery opowiadania i epilog.

Jak podkreśla dyrektor Biblioteki i Centrum Informacji Naukowej KPSW im. Juliusza Słowackiego Aneta Urbanowicz - wydanie „Czterech oddechów” to ważne wydarzenie w historii tej uczelni.

Gdy dowiedzieliśmy się, że jest taka studentka wśród nas, która świetnie pisze, która napisała powieść i potrzebuje pomocy w jej wydaniu to decyzja była natychmiastowa - mówi A. Urbanowicz. - Książka została wydana, a wcześniej przygotowana do druku przez nasze wydawnictwo. Bardzo się cieszymy, ze mogliśmy wspomóc autorkę i liczymy na dalszą współpracę. Mamy też nadzieję, że w tej drodze jaka otwiera się przed panią Martą będziemy mieli swój udział i pomożemy jej w rozwoju kariery pisarskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

27
93%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group