Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 5932
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Debatowali producenci zdrowej żywności

Piątek, 14 grudnia 2018, 6:42
Aktualizacja: Sobota, 15 grudnia 2018, 7:25
Autor: WAC
Podgórzyn: Debatowali producenci zdrowej żywności
Fot. LGD Partnerstwo Ducha Gór
W Podgórzynie, w Centrum Aktywności Społecznej, w ostatnią środę (12.12) odbyło się spotkanie poświęcone programowi „Dolny Śląsk. Zielona dolina żywności i zdrowia”. W szkoleniu brali udział producenci żywności, rolnicy, ekolodzy oraz przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń, zainteresowanych rozwojem lokalnej i zdrowej żywności.

Podczas spotkania Paweł Paszkowski, przedstawiciel spółki DOZEDO sp. z o.o zajmującej się wdrażaniem programu „Dolny Śląsk. Zielona dolina żywności i zdrowia”, przedstawił jego założenia, warunki przystąpienia i uzyskania certyfikacji. Omawiał również plany wprowadzania na rynek niszowej, małej produkcji produktów rolniczych, kiszonek i przetworów. W trakcie szkolenia był też czas na dyskusję o szansach i ograniczeniach tego rodzaju przedsięwzięć.

- Koncepcja programu „Dolny Śląsk. Zielona dolina żywności i zdrowia” wpisuje się nie tylko w ekologiczne trendy światowe, ale może być ważnym wkładem w ekologiczne i przyszłościowe działania na rzecz ograniczania zmian klimatu na Dolnym Śląsku – mówi Dorota Goetz z organizującej spotkanie Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo Ducha Gór”. - Można było bezpośrednio uzyskać informacje od przedstawiciela wdrażającej go spółki, dowiedzieć się o możliwości w tej chwili praktycznie bezkosztowego przystąpienia do programu przy założeniu, że produkt spełnia warunki i przejdzie badania wykonywane przez Uniwersytet Przyrodniczy. Koszty certyfikacji będzie ponosić Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

„Dolny Śląsk. Zielona dolina żywności i zdrowia” to program realizowany na bazie porozumienia Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. UPWr jest tu inicjatorem, liderem, a także partnerem przedsięwzięć gospodarczych w regionie w zakresie szeroko pojętego BIO-biznesu, dotyczącego m.in. wyspecjalizowanej produkcji żywności prozdrowotnej.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group