Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 3721
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Debatowali o rozwoju turystyki w regionie

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 20 czerwca 2011, 8:14
Aktualizacja: Wtorek, 21 czerwca 2011, 8:13
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
W minioną sobotę w Jagniątkowie odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli stowarzyszeń działających w Cieplicach, Sobieszowie i Jagniątkowie z władzami miasta oraz regionu. Mówiono o szeroko rozumianej turystyce, nie tylko w Jeleniej Górze, ale i w jej dzielnicach i sąsiednich miejscowościach.

Spotkanie cieszyło się niezwykłym zainteresowanie nie tylko ze strony mieszkańców. Przybyli m.in. posłanka Marzena Machałek, Grażyna Malczuk wiceprzewodnicząca Sejmiku Dolnośląskiego, Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry, wiceprzewodniczący rady miasta Józef Sarzyński, radni: Janusz Wojtas oraz Zbigniew Ładziński.

Obecni byli też prezes zarządu rady Cieplic Robert Futerhendler i radny Jan Owczarek, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego Andrzej Raj , Marek Dobrowolski dyrektor Parków Krajobrazowych , Zbigniew Stępień prezes MKS Karkonosze Sporty Zimowe, Jacek Jarosz prezes portalu BOX 3 i Julita Zaprucka, dyrektor Muzeum Domu Gerharta Hauptmanna.

Nie zabrakło prezesów i przedstawicieli Stowarzyszeń: Zbigniewa Leszka z Towarzystwo Izersko Karkonoskiego, Anny Poręby (Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa), Marcina Kaflika (Miłośnicy Cieplic), Roberta Obaza (Miłośnicy Goduszyna) , Haliny Moszyńskiej (Zespół Aktywności Społecznej ), przedstawicieli Towarzystwa Bożynowe Katarzyny Wierzbickiej i Władysława Bajera, gospodarzy spotkania - Danuty Drozdowskiej z Watry Jagniątkowskiej czy Józefa Gajewskiego (Jagniątków Nasz Dom).

Gości powitał Józef Gajewski, a tuż po nim Krzysztof i Paulina Pik przestawili historię oraz walory Jagniątkowa. Mówili oni o swoich propozycjach wykorzystania tzw. jeleniogórskich Karkonoszy , w tym Bażynowych Skał, na dwie trasy - narciarską i sań rogatych. Przekonywali też o potrzebie wybudowania w tym rejonie wyciągu.
Następnie głos zabrali Grzegorz Leszek, komisarz rowerowy przy radzie Cieplic oraz Robert Futerhendler. Mówili o wytyczeniu tras rowerowych w mieście i regionie oraz konieczności zjednolicenia oznakowania szlaków turystycznych, rowerowych i nordic-walkingowych.

Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła przedstawił plan działania dla poszczególnych rejonów miasta w dziedzinie wykorzystania turystyki. Andrzej Raj i Marek Dobrowolski omówili możliwości wykorzystania walorów Karkonoskiego Parku Narodowego oraz nowe inwestycje w tym zakresie: doprowadzenie wodociągu i kanalizacji do zamku Chojnik, budowę nowego centrum KPN w Sobieszowie i banku genów w Jagniątkowie.

Julita Zaprucka opowiedziała o dotychczasowej działalności muzeum Domu Hauptmanna i nowych przedsięwzięciach. Zbigniew Stępień zaprezentował projekt budowy tras dla miłośników cyklizmu, narciarstwa oraz nordic walking w rejonie Sobieszowa i Jagniątkowa.

O swoich pomysłach, działalności i oczekiwaniach mówili też przedstawiciele stowarzyszeń. Janusz Wojtas wspomniał o Sobieszowie i potrzebie budowy basenu, zagospodarowaniu terenu po tartaku , owczarni oraz tzw. czworaków. Przedstawicielom władz zostały przekazane też wyniki ankiety przeprowadzonej wśród mieszkańców na temat rozwoju Sobieszowa.

Nie zabrakło też zaproszeń na planowane imprezy. Przedstawicielka gospodarzy Danuta Drozdowska zaprosiła zgromadzonych na czerwcową imprezę plenerową „Noc Kupały” a Zbigniew Leszek na wycieczkę po jeleniogórskich Karkonoszach, która odbędzie się 17 lipca br.

Na spotkaniu był również czas na dyskusję, w której głos zabrali m.in. Marzena Machałek, Grażyna Malczuk i Józef Sarzyński. Zapowiedzieli oni wszelką pomoc przy realizacji przedstawionych planów. - To spotkanie, było bardzo potrze, bo dzięki niemu mieszkańcy i działacze społeczni mieli możliwość bezpośredniego zaprezentowania swoich pomysłów, działań i oczekiwań. Członkowie różnych stowarzyszeń i różnych instytucji zauważyli, że wspólnie uzupełniając się, mogą wiele zdziałać, nie tylko w zakresie organizowania wspólnych imprez sportowo- kulturalnych, ale również w tworzeniu wizji przyszłości miasta Jeleniej Góry i regionu. Było to pierwsze takie spotkanie, ale nie ostatnie. Problemów i spraw do omówienia jest tak wiele, że konieczne będą kolejne edycje – mówi Anna Poręba ze Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (71) Dodaj komentarz

~wróżak 20-06-2011 9:21
Proponuję zbudowanie na terenie tartaku Stawów rekreacyjnych na potrzeby wypoczynku Sobieszowian ze Ścieżką rowerową wokół stawów i na groblach. Nenufary by tam rosły i komara można by było przyciąć pod Groblą. Po środku każdego stawu domek dla łabędzi .Słuchać łabędziego śpiewu będziemy wszyscy zamiast pokazówki przedwyborczej Panów i Pań z elity obecnej miernej władzy..
~~jg 20-06-2011 9:53
Pogadali, pogadali, pogadali, a efektów żadnych. Jeno przedwyborcza propaganda i obiecanki-cacanki!!!
~Zbigniew L. 20-06-2011 9:59
ZAPRASZAMY NA 17 lipca na pieszą wycieczkę - Poznaj Jeleniogórskie KARKONOSZE - Było to pierwsze spotkanie stowarzyszeń z Władzami Miasta - wkrótce następne zorganizujemy następne - na które zaprosimy mieszkańców Jeleniej Góry - prezes Towarzystwa Izersko-Karkonoskiego Zbigniew Leszek polecam - http://www.youtube.com/watch?v=3MnhgCU7qDU oraz http://www.youtube.com/watch?v=jG_CNk-38w8&feature=related oraz http://www.youtube.com/watch?v=5nWQhq-zfrs&feature=related
~Turysta 20-06-2011 10:38
Przepraszam, o jakie Bożynowe Skały chodzi??? Ja znam Bażynowe Skały na Hutniczym Grzbiecie. Są jakieś inne?? pozdrawiam
~Zbigniew L. 20-06-2011 10:54
do turysta - to są te same - leżą w naszych Jeleniogórskich Karkonoszach - w granicach miasta Jeleniej Góry
~ziomek * 20-06-2011 12:01
Ziomale maja coraz trudniejsze warunki bytu ,mieszkania nieosiagalne wiec wyjezdzaja,to turysci przyjezdzajacy beda miec duzo przestrzeni.
~rencista 20-06-2011 12:16
do ziomek Musisz zauważyć jeśli zechcą tu przyjeżdżać turyści to i inwestorzy a wtedy nie będziesz musiał wyjeżdżać, bo znajdzie się praca i dla ciebie.
~bang 20-06-2011 12:30
jak zwykle pieprzenie o tym co każdy wie, a robić nie ma komu..
~do bang 20-06-2011 12:49
Aby coś zrobić potrzebne są w dzisiejszych czasach pieniądze a jak je pozyskasz ?! Musisz zachęcić i przekonać tak inwestorów, aby zechcieli tu zainwestować dla dobra swojego i naszego.
~Gość 20-06-2011 12:50
No pogadali sobie z p.Zawiłą i znowu nic z tego nie wyniknie bo raz to w jeleniej górze brak jest jakichkolwiek atrakcji turystycznych ,basenu prócz tego na sudeckiej nie posiadamy ,boiska do gry czy też jakichkolwiek innych form uprawiania sportu też nie ma ,no chyba że zwiedzanie galerii,tesco ,lidla ,biedronki,kauflanda ,karfura i jeszcze można te atrakcje wyliczać bez końca to tu nic nie ma ,czym chcemy tego potencjalnego turystę przyciągnąć.
~do Gość 20-06-2011 13:13
Przeczytaj artykuł jeszcze raz i dowiesz się, że o tym co piszesz było mówione.Byłem na tym spotkaniu i muszę pogratulować . Spotkanie było bardzo rzeczowe jak i z strony samorządowców tak i władzy. Tu nie mówiono o " przysłowiowych pierdołach " widać, że wszystkim zależy aby zmienić dzisiejszą sytuację na lepszą. A tak na marginesie, mieszkańcy Jeleniej Góry nie są tak bogatymi, aby te wszystkie inwestycje udźwignąć z wpływów z podatków. Dlatego trzeba otworzyć się na inwestorów z zewnątrz a ich przekonać, że warto tu coś zrobić.
~do bang 20-06-2011 13:27
Zamiast biadolić i narzekać, jeśli masz pomysł i pieniądze ?! To zaproponuj i zrób to, wszyscy może skorzystamy.
~Grzesiek 20-06-2011 14:25
Jak zamykam oczy i myślę o "Magicznej Pradze" to widzę ją emocjonalnie i ze szczegółami. Na myśl o "Magicznej Jeleniej Górze" widzę pustkę. Gdyby chcieć rozwinąć myśl "Magiczna Jelenia Góra" to co Wam przychodzi do głowy?. To nie jest tak, że przez 20 lat gdzie indziej nic się nie działo. Inni nam odjeżdżają, a my dalej dyskutujemy. Dyskutujmy, ale po co?. Trzeba mieć w końcu jakiś plan i go wdrożyć w życie czytaj trzeba go zrealizować. Jasne, że trzeba do tego przekonać inwestorów. Pozdrawiam. PS. Właśnie na długi weekend jadę do Czech, takie tam, 2 dni w Pradze, 1 dzień w Jicinie, a jeszcze jeden gdzieś w górach.
~krzysiekM 20-06-2011 14:26
Proponuję co niektórym przeczytać tekst powyżej jeszcze raz a wtedy może okaże się, że to nie obiecanki przedwyborcze.Organizatorem spotkania nie była "władza samorządowa"(bo ta została zaproszona)tylko kilka stowarzyszeń i organizacji.Bardzo się cieszę,że te zaczęły działać razem wspierając się wzajemnie.Nie ograniczają się jedynie do swojego "podwórka" a traktują wszystkie poruszone problemy jako problemy całego naszego regionu.Jest to słuszne i bardzo profesjonalne działanie.
~do Grzesiek 20-06-2011 14:43
A ja będę gościł w Jelonce kolegów z Czech, którzy dość mają Pragi i chcą powędrować po naszych okolicach. Widzisz i ty będziesz zadowolony i oni.To się nazywa wymiana sąsiedzka:)
~Stary Scepty 20-06-2011 15:09
Zawiła & consobrini są wyśmienici w paplaniu.... tak, od dawna. Na twarz zebranych już widać tę promieniującą energie do działania.
~15.09 20-06-2011 15:30
Już nie wiesz czym zabłysnąć to piszesz głupoty i właśnie zademonstrowałeś jaką masz energię. Ja na twarzach widzę skupienie. Każdy widzi to co chce :)) Pozdrawiam Jan.
~ziomek* 20-06-2011 16:55
Zainwestowano w galerie i co?swieci pustkami.Zainwestuja w turystyke i beda zatrudniac ziomali za 5 zeta na godzine juz sie niemoge doczekac na tak atrakcyjna prace.Napewno stac bedzie nas na kupienie mieszkania.
~Bezrobotny 20-06-2011 18:16
Są to tematy zastępcze i brak podstawowych wiadomości z ekonomii.Organizatorzy nie mają kompletnej wizji co do rozwoju tych zapomnianych dzielnic.Dopóki w mieście nie powstaną nowe miejsca pracy nie będzie nowych inwestycji to dalej będą tematy zastępcze takie jak:termy,szynobus,ścieżki rowerowe notabene,które obecnie są poprawiane przez nowego wykonawcę na obodnicy do Maciejowej itd.Od poczatku transformacji nie mieliśmy prezydenta wizjonera w rodzaju Dutkiewicza,który wie co chce dla mieszkańców.I to jest nasze nieszczęście.Jelenia chyli się ku upadkowi i w najbliższych lat nic się nie zmieni.Dobrz,że na ten moment są fundusze europejskie,gorzej jak ich zabraknie
~krzysiekM 20-06-2011 18:42
Do ziomka i bezdomnego. To nie miasto inwestowało w galerie tylko prywatny inwestor!Chcesz mu zaglądać do portfela?Mam lepszy pomysł;weź kredyt i otwórz w Jeleniej hutę,tym samym stworzysz prawdziwe miejsca pracy a Ciebie będą nosić na rękach.Bezdomny jest wybitnym ekonomistą ale nie wie,że z turystyki można nieźle żyć i nie trzeba za chlebem jechać do Irlandii.Kto jest prezydentem nie ma teraz żadnego znaczenia,ponadto wybrała go większość.Więc do kogo pretensję?Jaki by nie był to i tak zawsze będzie zły.Tak naprawdę potrzeba nam uświadomionego społeczeństwa a Jelenia Góra nic nie robi, narzeka i czeka na Mesjasza!!!Pozdrawiam.
~do 18:16 20-06-2011 19:08
Od czegoś trzeba zacząć.Jak możesz pisać, że nie mają wizji a co na ten temat wiesz i co sam w tym zakresie zrobiłeś ?! Łatwo jest kogoś krytykować i rozliczać a samemu nic nie robić. Jeśli chodzi o Dutkiewicza czy wiesz, że Wrocław jest na trzecim miejscu najbardziej zadurzonych miast w Polsce. (zadłużenie Wrocławia wynosi ok.58% i ciągle rośnie) Piszesz o miejscach pracy a w jaki sposób mają powstać ? Jaką masz propozycję, aby zachęcić inwestora aby zechciał tu zainwestować ? Komuny już nie ma a samarytan jak na lekarstwo.Jeżeli wszyscy będziemy myśleć tak jak ty, to stanie się to nieuniknione. Mniej narzekania więcej działania. Pozdrawiam Jan.
~bang 20-06-2011 19:42
aby zachęcić inwestorów to trzeba obniżyć podatki i zlikwidować bariery biurokratyczne, a nie ciągle bankieciki urządzać...To są realne zmiany a nie kosmetyka.Pieniądze to nie wszystko,muszą być jasne i pewne warunki aby inwestować, a tego w Polsce nie ma. Prawo jasne, zrozumiałe, niskie podatki,wolność gospodarcza, w tą stronę powinniśmy iść jeśli chcemy się wygrzebać z tego zastoju...
~KP 20-06-2011 19:44
Pierwsze efekty naszej pracy już są ponieważ najnowsze wydanie mapy turystycznej Karkonoszy zawiera już nowe nazwy skalnych obiektów fizjograficznych powyżej Jagniątkowa,Jest tam nazwa Wysoczyniec najwyżej położonej skały Hutniczego Grzbietu nazwę nadało w zeszłym roku i wystosowało odpowiednie wnioski do Rady Miasta Towarzystwo Izersko- Karkonoskie.
~do bang 20-06-2011 20:01
Muszą być pieniądze i oczywiście odpowiednie zapisy w prawie. A tak na marginesie jeślibyś brał udział w organizowanych zebraniach, czy tych stowarzyszeniowych czy organizowanych przez miasto, to byś się dowiedział , że o tym co piszesz też tam mówią. Pozdrawiam Jan
~do bang 20-06-2011 20:12
Widać, że masz pomysły to nie wypisuj na forach tylko zacznij działać.Przeczytałem artykuł i podoba mi się, że skrzyknęliście się i może coś dobrego z tego wyniknie. Miło się dowiedzieć, że są jeszcze tacy społecznicy, którzy myślą nie tylko o sobie. Dziękuje za to. Zapracowany.
~turysta 1_12 20-06-2011 20:37
proponuję pojechać do Oybin i okolic koło Zittau-podpatrzeć jak tam można zarobić na turystyce.
~krzysiekM 20-06-2011 21:19
Do bang.Brakuje Ci wolności gospodarczej?Nie zauważyłeś zmian?Wyjdź na ulicę i rozejrzyj się dookoła, trochę się pozmieniało. Jeżeli chciałbyś o tym poczytać to polecam"Administracyjne prawo gospodarcze"Borkowskiego i Kieresa, tam jest bardzo dużo m.in o wolności gospodarczej,działalności reglamentowanej,itd.Podatki płaci się na całym świecie i będzie się płacić czy Ci się to podoba czy nie.Ty rób swoje i uwierz,że nikt nie będzie rzucał kłód pod nogi, inwestuj śmiało.Życzę Ci samych sukcesów!
~Sir Galahad 20-06-2011 21:37
Że co? Do nas przyjadą turyści jak będą boiska? Przecież te akurat są nowe otwierane. Nawet w Sobieszowie z wielką pompą przy szkole numer 15 otwierano. Tylko sądzę, że boiska to są dla miejscowej rekreacji i nikt za ich przyczyną specjalnie do Sobieszowa nie przyjedzie:D
~do 21:37 20-06-2011 22:13
A gdzie w artykule jest mowa o boiskach ?!
~bang 20-06-2011 22:56
~krzysiekM - prawdziwy wolny rynek to szkoła Austriacka. Oczywiście że podatki płaci się na całym świecie, ale można płacić niższe...prawda? Zresztą gdzie ja napisałem aby nie płacić podatków?
~ 20-06-2011 22:59
Interesuje mnie jaką pomoc zaproponował Józef Stary i jak długo przemawiał? Czy jest jakieś nagranie z jego wystąpienia? Chętnie kupię. Natomiast Robert Obaz chyba wystepował w podwójnej roli - jako panikarz z Goduszyna /ten który wieszczyl rozłam w partii/ i jako człowiek byłego sekretarza SLD obecnie sekretarz SLD. DOLNOŚLĄZAK.
~turysta 20-06-2011 23:05
I tak właśnie Krzysztof Pik i S-ka zaśmiecają Karkonosze swoimi "nazwami" z kosmosu, pasującymi do tego miejsca jak pięść do nosa. Panie Krzysztofie, pewnie pan o tym nie ma zielonego pojęcia ale żeby jakaś nazwa została przyjęta nie wystarczy namówić do tego kolegę, który umieści ją na mapie, tylko musi zostać zatwierdzona przez specjalną Komisję Geograficzną. Proponuję też podszkolić się trochę z geografii Karkonoszy bo dla pana zbocze to jest szczyt, skała to jest góra, a miejsce na zboczu góry najwyższym punktem tej góry. Na dodatek za grosz nie zna się pan na tych mapach bo najwyższy punkt JG wcale nie jest tam gdzie pan pokazuje. Jakby tego było mało, zachęca pan do chodzenia po terenie objętym ochroną w parku narodowym gdzie poruszanie się poza znakowanymi szlakami jest zabronione!
~do 24:05 20-06-2011 23:39
I znów na forach jakieś'' pierwsze wycieczki '' Byłem na tej konferencji i nie zauważyłem, by ktoś zachęcał do łamania prawa. Ponadto mówiono o terenie, który znajduję się poza obszarem KPN. Jestem zadowolony, że nikt tam nikogo nie obrażał ale zastanawiano się co można wspólnie w tym temacie zrobić i tak powinno być, tylko merytoryczna dyskusja może przynieść efekty. Z poważaniem Jan.
~Dana 20-06-2011 23:48
A może zamiast niedzielnych spacerów w marketach, czy oglądania 4344 odcinka ,,Mody na sukces,,-wybierzmy się na wycieczkę w Czarny Kocioł Jagniątkowski, Śmielec czy Wielki Szyszak lub poprostu na spacer po lesie. Wsłuchajmy się w śpiew ptaków i zobaczmy co posiadamy. Można budować piękne pensjonaty,w których pracownicy będą zarabiać nie 5 zł a 30 zł na godz ale jeśli w pobliżu nie będzie narciarskiej trasy zjazdowej lub biegowej, góry do zjeżdżania na sankach, dobrze oznakowanej ścieżki rowerowej-słowem podstawowej oferty turystycznej letnio-zimowej, to niestety turyści uciekać będą do Czech, w Alpy i diabli wiedzą gdzie jeszcze.Mieszkaniec dużego miasta nie będzie szukał ukojenia w zgiełku ulicznym -to ma u siebie pokonując uliczne korki w drodze do pracy.cdn
~Jan 20-06-2011 23:52
przepraszam powinno być do 23.05.
~Helenka 20-06-2011 23:55
pogadali, zaprezentowali, zaproponowali, co z tego wyjdzie czas pokaże, na szczęście góry i nie tylko bez tego gadania są piękne. A gdzie Informacje Turystyczne ? Nie zaproszono?
~Dana 20-06-2011 23:59
Więc nie ma innej drogi jak zagospodarowanie tego co od losu mamy. Zadajmy sobie pytanie na ile swoje znamy a potem cudze chwalmy. Trzeba obudzić ,,ducha gór,, w tych co kierują miastem a także w nas samych, to ostatni dzwonek, żeby się nie obudzić z przysłowiową ręką w nocniku. Jeśli jednak nie mamy świadomości jak ważna jest turystyka w rejonie górskim i podgórskim, to nie przeszkadzajmy tym, którzy tą świadomość mają i swoją pasję,pracę i ogromne pieniądze wkładają w jej rozwój.W mieście musi być kino,bank,skwerek i pijalnia a w górach trasa narciarska,wyciąg i saneczkowa zjeżdżalnia.Wtedy jedni i drudzy będą sobie potrzebni.Więc postarajmy się chociaż w tej sprawie mówić jednym głosem.Budujmy ,, własne gniazdo,,bo góry były , są i będą.
~do 22.59 21-06-2011 8:38
A już myślałem , że obędzie się bez wojny " Polsko-Polskiej" mamy nadzieję, że będą to odosobnione wpisy. Jeśli chcemy coś zmienić aby żyło się nam tu lepiej to pomagajmy nie przeszkadzajmy. Pozdrawiam Jan.
~w temacie 21-06-2011 14:03
Do Sobieszowianina: Pan Krzysztof zachęca do łamania prawa w wielu innych miejscach. W KPN-ie znajduje się większość Bażynowych Skał, które on promuje jako cel wycieczek. "Turysta" ma rację.
~do 14:03 21-06-2011 16:40
Byłem na spotkaniu i doskonale pamiętam, że mówił o tych skałkach, które znajdują się poza terenem KPN .Owszem wspomniał ile jest tych skałek w całym paśmie i że KPN może udostępnić je dla turystów jako ścieżki dydaktyczne tak jak jest to w Czechach. Zapytałem o filmik, który wykonał - odpowiedział mi , że został on wykonany w czasie kiedy te szlaki były ogólnodostępne.A w prezentacji swojej głównie skupił się na wyznaczeniu tras narciarskich i saneczkowych oraz budowie wyciągu poza terenem KPN-u. Osobiście ucieszył mnie fakt, że na tej konferencji wszystkim zależało aby mądrze wykorzystać walory naszych gór. Pozdrawiam Jan.
~do 16:40 21-06-2011 18:29
Ptysiu, tam nie ma żadnych szlaków, a park narodowy jest od końca lat 50. Tego pana wtedy jeszcze na świecie nie było. Więc nie wciskaj głupot, że film zrobił "wcześniej". Fakt, że ten człowiek tak doskonale wie, ile tych skałek jest i robi filmy, tylko potwierdza, że łamie przepisy obowiązujące w parku narodowym. Tak to niestety często bywa, że jak ktoś ma układy w KPN-ie, to chodzi sobie, gdzie mu się podoba i KPN nic do tego nie ma. A zwykłym śmiertelnikom wlepia się mandat i jeszcze trzepie z nich kasę nawet za wstęp na szlak. Warto żeby odpowiednia instytucja zainteresowała się tą sprawą, dowód mamy jak na tacy.
~Ja 21-06-2011 22:48
Zimny prysznic w czasie spotkania wylał na wszystkich Prezydent miasta Marcin Zawiła oświadczył,że budowa wyciągu i rozwój turystyki jest nie realna.W zamian zaproponował,że roześle ulotki do dyrektorów szkół,aby ci na przymus prowadzali dzieciaki na na Śnieżne Kotły.Mam pytanie czy szkolne wycieczki na Czarny Kocioł uratują Jagniątków z z zapaści.Jak tak ma być trzeba pakować walichy i emigrować do Niemiec Przed wyborami deklarował Prezydent rozwój Jagniątkowa dlaczego teraz zmienił zdanie?
~do Ja 21-06-2011 23:08
Wiesz, że dzwonią tylko nie wiesz, w którym kościele :( Prezydent powiedział, że zapytał się dzieci kto był w Czarnym Kotle i tylko nieliczni się zgłosili inne nie wiedziały gdzie on się znajduję. I tu powiedział prezydent, że zwróci się do Dyrektorów o większe uświadomienie naszych dzieci aby poznały swój region poprzez uczestniczenie w wycieczkach .
~do 18:29 21-06-2011 23:40
Mam na imię Jan :). Zaciekawiłeś mnie i poszperałem w informacjach i mylisz się Bożynowe skały w jednej części znajdują się w KPN w drugiej należą do nadleśnictwa. Szklaki były jeszcze za Niemca zielony od niedawna jest zamknięty a prowadził na przełęcz Karkonoską. Petrova bouda - czeskie schronisko górskie w rejonie Hutniczego Grzbietu w Karkonoszach. Schronisko znajduje się 5 minut drogi od Głównego Szlaku Sudeckiego, 35 minut drogi od Przełęczy Karkonoskiej. Do schroniska można dojść również od strony polskiej, czarnym szlakiem tzw. Petrówką, rozpoczynającym się w Jagniątkowie. Szlak ten jest otwarty.Sprawdziłem też nagrania na yutubie są z 2007 i 2008 kiedy szlak był czynny. Nie ma co szukać sensacji gdzie jej nie ma. A tak na marginesie nie jestem z Sobieszowa tylko z Cieplic.
~do 23:40 22-06-2011 18:24
Sprawdziłeś na mapie? Brawo! Ale to za mało! Sprawdź jeszcze raz. Bo zwyczajnie bredzisz, gościu. Nie ma w Karkonoszach Bożynowych Skał. Mowa jest o Bażynowych Skałach, których większość leży na obszarze parku narodowego. Zielony szlak (zresztą zamknięty dla turystów) mija tylko dwie albo trzy skałki, cała reszta znajduje się poza szlakami turystycznymi. Ani czerwony szlak, ani czarny nie prowadzą przy Bażynowych Skałach. Jakbyś dokładnie obejrzał filmy, bez trudu zauważyłbyś, że autor szedł nieznakowanymi ścieżkami. Autor zachęca też do chodzenia do skałki (nazywając ją Wysoczyniec), która leży na obszarze parku narodowego i poza znakowanymi szlakami. Widzisz więc, że nie wystarczy popatrzeć na mapę. Sztuką jest cokolwiek zrozumieć z tej mapy.
~do ~do 22-06-2011 19:36
Kup sobie najnowsze wydanie mapy Planu wydanie XV
~do 19:36 22-06-2011 19:42
Kłopoty ze zrozumieniem prostego tekstu? Więc powtarzam, specjalnie dla niekumatych: nie wystarczy popatrzeć na mapę. Sztuką jest (dla niektórych) cokolwiek z niej zrozumieć.
~jeszcze do 22-06-2011 21:54
Wszystkich skał jest sześćdziesiąt pięć z tego w Karkonoskim Parku Narodowym jest tylko 25 . Zapraszam na liczenie 17.07.2011 r.żeby coś napisać trzeba to przeliczyć znawco Bażynowych Skał.
~do 21:54 23-06-2011 0:22
A ty znaffco podaj źródło tych danych, bo w przeciwnym wypadku będę zmuszony uznać, że: a) wyssałeś sobie z palca te liczby albo b) sam łamiesz przepisy obowiązujące w parku narodowym, chodząc i licząc skały. Fakt, że zachęcasz innych do liczenia skał, dobitnie świadczy, że łamiesz prawo. Ponieważ dowód mamy na tym forum, mam nadzieję, że szybko zainteresują się tobą odpowiednie instytucje powołane do egzekwowania przestrzegania prawa. Nie trudno będzie zidentyfikować Jana z Cieplic z IP: *sobieszow.box3.pl.
~do 21:54 23-06-2011 20:01
do sorki ale wpisy 19:42, i 21:54 nie należą do mnie :))) Widzę , że panowie nie mogą dojść do porozumienia.Nie wiem o co chodzi z tymi skałkami. Odebrałem prezentację tego pana oraz też Dyrekcji KPN jako promocję naszych pięknych gór.I cieszy mnie fakt, że remontuję się szlaki, wytycza nowe i tak ma być dla dobra mieszkańców i turystów i tyle w tym temacie. Proponuję abyście się na forum nie obrażali tylko spotkali i wyjaśnili kto ma rację:)) Pozdrawiam Jan.
~do 20:01 24-06-2011 0:14
Co, narobiłeś w majty ze strachu, jak cię postraszyłem? Spoko, spoko, będziesz się tłumaczył przed policją, Janie z Cieplic z IP: *sobieszow.box3.pl. Oni cię tak przetrzepią, że zapomnisz nie tylko, ile dokładnie jest tych skałek czy jak do nich trafić, ale nawet imienia rodzonej matki. A wtedy ja się będę cieszył :))
~Duszyca Gór 25-06-2011 21:17
A po co czekać do 17 lipca jak już wcześniej będzie się coś działo!!! Poczytajcie o młodych zapaleńcach i ich planie http://www.gildia-przewodnicy.pl/
~Podsumowanie 25-06-2011 21:54
Nie rozumiem tego jak głęboko zakorzeniona jest zawiść z ciemnotą ze strony dynamic.mm.pl.Nikt wiadomości o Jeleniogórskich Karkonoszach nie wyssał z palca.A,że nie było poprzednich publikacji to jest dowód ,że na nowo możemy odkrywać Karkonosze w oparciu o dokładne zdjęcia satelitarne i za pomocą satelitarnych namiarów GPS.Straszenie nas prokuraturą i policją w tym momencie jest nie na miejscu i świadczy o ciemnocie formułowicza Ja się nie mam czego wstydzić,ani swoich publikacji o Karkonoszach,ani że chcę promować Jelenbiogórskie Karkonosze.Nie ukrywam swojego ip .Jeżeli chcesz mój numer telefonu dla policji i prokuratury to masz 796947075,a straszenie prokuraturą i policją też jest karalne tylko ja nie poniżę się nigdy do tego co ty wyprawiasz na tym forum .Krzysiek Pik
~Andrzej M. 26-06-2011 13:30
No proszę, i wyjaśniło się, kto ukrywa się pod IP: *sobieszow.box3.pl. Panie Krzysiu, z pełnym szacunkiem, ale poprzednicy mają rację. Rozumiem pańską pasję, ale to jednak jest park narodowy, a przepisy obowiązują wszystkich. Wyzywanie forumowiczów od ciemnych czy straszenie karami za to, że zwrócili panu uwagę, świadczy tylko jak najgorzej o panu. Szkoda, że takie "argumenty" zastąpiły u pana rzeczowe odpowiedzi na stawiane zarzuty. Podszywanie się pod różne nicki na tym forum, w tym wypieranie się pod innym nickiem swoich wcześniejszych wypowiedzi też nie świadczy dobrze o pańskiej kulturze dyskusji. Więc panie Krzyśku Pik: odkrywanie odkrywaniem, ale jeśli zostanie pan pociągnięty do odpowiedzialności za złamanie przepisów, to pretensje może mieć pan tylko do siebie.
~turysta 26-06-2011 15:14
Krzysztof Pik: "A,że nie było poprzednich publikacji to jest dowód ,że na nowo możemy odkrywać Karkonosze w oparciu o dokładne zdjęcia satelitarne i za pomocą satelitarnych namiarów GPS." Panie Krzysztofie, a mógłby pan przybliżyć czytelnikom, w jaki sposób pan policzył tak dokładnie te skałki przy pomocy zdjęć satelitarnych, skoro znaczną część z nich... skrywa las?
~Do Andrzeja 26-06-2011 18:23
Turystyka dziedziną gospodarczą,z której mieszkańcy Jagniątkowa mogli by czerpać korzyści finansowe.Niestety nie ja powinienem być pociągnięty do odpowiedzialności lecz ci co mają rzekomo mnie skarżyć bo o co. Przykład Świeradowa odważna decyzja o budowie gondoli,która przebiega przez siedliska trzetrzewi była trafną. Trzetrzewie mają się tam bardzo dobrze i łatwo je tam przypadkowo zobaczyć.W naszym mieście jak ktoś chce coś zrobić dla mieszkańców od razu jest przestępcą.To jest tzw straszenie które mam za przeproszeniem w ......Będę na nowo odkrywał Karkonosze dla turystów.
~asd 26-06-2011 18:26
buhahaha ! ale koleś,włazi w buciorach gdzie go nieproszą i jescze ma czelność sie odgrażac. takemu nogi z d.... powyrywać to za malo !
~trzetrzew 26-06-2011 18:30
uwazaj lepiej zeby cie te trzetrzewie nie zeżarły ! przestanisz miec w ...... jak ci skroja te 4 litery za wałęsanie sie po parku narodowym !
~turysta 26-06-2011 19:03
Hm, mnie zastanawia, co na to dyrektor KPN-u Andrzej Raj, który zdaje się był na tej konferencji, pewnie też czyta komentarze na Jelonce. Dowody na łamanie przez Krzysztofa Pika przepisów w parku narodowym dostał jak na tacy. Skoro nie podejmuje żadnych reakcji, to znaczy, że albo nie przeszkadza mu naruszanie regulaminu obowiązującego w KPN-ie, albo niektórym (według jego mniemania) pozwala na więcej. Może w świetle powyższego, a także powtarzających się skarg mieszkańców na jakość gospodarowania w KPN-ie, czas najwyższy na wymianę dyrektora tej instytucji?
~do turysty 26-06-2011 20:11
Dyrektor KPN jest najlepszym Dyrektorem jaką miała ta instytucja w całym okresie powojennej działalności.Chodzi o to ,ze wszyscy patrzą na ręce Dyrektora KPN i oczekują od niego działań ,które ożywią ruch turystyczny w rejonie Jagniątkowa.A my mieszkańcy co?Dzisiaj byłem zszokowany działaniami w turystyce miejscowości Korenov-Rejdlice http://translate.google.pl/translate?js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=cs&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fwww.rejdice.cz%2F na spotkaniu z wujcem i jego zastępcą.Miejscowość o podobnej liczbie co Jagniątków mieszkańców żyje z turystyki,jest tam wyciąg narciarski i trasy zjazdowe.Było mi po prostu wstyd,ze przeważająca my mieszkańcy Jagniątkowa i Sobieszowa żyjemy z zasiłków zamiast pieniędzy zarobionych na turystach.
~trzetrzew 26-06-2011 20:48
te sobieszow uwazaj zeby cie trzetrzew nie zjadł ! wstydź sie lepiej za siebie !
~turysta 26-06-2011 21:19
Kolego Krzysztofie Piku, tak jak napisał przedmówca - wstydzić powinieneś się przede wszystkim za siebie. Widziałeś w Czechach turystów poruszających się po parku narodowym poza znakowanymi szlakami turystycznymi? Ja nie widziałem. A wiesz, dlaczego? Bo tam jest trochę inna kultura. Najłatwiej wszystko zniszczyć, a później narzekać, że niczego nie ma. Ja też jestem zszokowany, ale pańską mentalnością - że nie widzisz niczego złego w łamaniu prawa. Dlatego takimi jak pan powinna zająć się policja i odpowiednie służby - jak kogoś nie da się nauczyć kultury, to trzeba bić po kieszeni, a nawet wyciągać jeszcze bardziej radykalne konsekwencje. PS. Proponuję kupić sobie słownik ortograficzny, zanim kolejnym razem zasiądzie pan do komputera.
~ 26-06-2011 22:25
Panie Krzysztofie, nie zauważył pan jeszcze, że "rozmawia" z trollem jelonkowym? Proponuję nie odpowiadać i ignorować. Szkoda zdrowia.
~ 27-06-2011 0:04
Panie Krzysztofie, oczywiście żartowałem. Przeważnie ja jestem tym trollem jelonkowym. Znowu się pan nabrał, co nie?
~turysta 27-06-2011 13:16
Drogi trollu jelonkowy, proponuję przenieść się ze swoimi żartami w inne, bardziej przyjazne ku temu miejsce. O zdrowie pana Krzysztofa proszę się nie martwić - pan Krzysztof z pewnością dysponuje końskim zdrowiem, skoro z taką swadą porusza się po Karkonoskim Parku Narodowym, po terenach, na których nawet nie ma ścieżek.
~ 27-06-2011 16:48
Osoba z 00:04 to inna osoba niż osoba z 22:25. Jak pan Krzysztof zadzwoni do red, to red. to może potwierdzić, bo red widzi całe IP, a nie tylko rodzaj łącza.
~ 27-06-2011 17:00
Oczywiście znowu żartowałem, he he.
~turysta 27-06-2011 18:37
A co pana Krzysztofa może obchodzić jakiś troll, który wciął się w pod koniec dyskusji i sieje zamęt? Więc drogi IP: *.adsl.tpnet.pl: przestań trollować, tu nie miejsce na takie żarty. Jak nie masz nic do dodania w temacie dyskusji, to zajmij się czymś pożytecznym, np. obieraniem ziemniaków albo plewieniem grządek. Nie potrzebujemy tu czytać takich śmieci jak twoje idiotyczne wpisy. No, chyba że to pan Krzysztof wynajął cię, żeby odwrócić uwagę od meritum.
~Sir Galahad 27-06-2011 22:00
@prawdziwy wolny rynek to szkoła Austriacka Szkoła austriacka i aksjomat działania to myślenia utopijne, podobnie jak socjalizm utopijny. Następny fan Korwina. Nam brakuje kapitału. Nasze podatki pit i cit należą do zdecydowanie najniższych w UE. Twój pomysł prowadzi tylko do rozwarstwień, a nie do realnego bogactwa. Nasze doświadczenie historyczne wskazuje, że to niewydolność fiskalna wykańcza (I RP, czasy saskie). Bariery biurokratyczne trzeba znosić.Ale nie wolno ulegać roszczeniowej postawie najbogatszych w kwestii podatków! Wysoka kwota wolna od podatków, ulgi na realne inwestycje (a nie wpisywanie szkoleń i bankietów w koszty). W Polsce mamy system de facto degresywny (Badania OECD), dla nas optymalna była by równowaga podatkowa wg. zasady Adama Smitha.
~trzetrzew 27-06-2011 22:40
sir galahad trzy tobie trzetrzew nadepnął na głowe ?
~PO 29-06-2011 10:58
A co tam robi pan Galka, tez mu mało pieniędzy?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group