Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 10695
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: DCS będzie wizytówką Dolnego Śląska i całej Polski

Środa, 7 października 2020, 11:31
Autor: TS
Szklarska Poręba: DCS będzie wizytówką Dolnego Śląska i całej Polski
Fot. Biuro Prasowe UMWD
Trwa budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej. To największa inwestycja w naszym regionie, którą realizuje samorząd województwa. Jak podkreśla wiceprzewodniczący Sejmiku Dolnośląskiego - Marek Obrębalski, ośrodek będzie wizytówką całej Polski.

Jak inwestycja na Polanie Jakuszyckiej wpłynie na atrakcyjność regionu?

Istotą realizacji Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej jest powstanie wielofunkcyjnego całorocznego ośrodka sportowego co najmniej europejskiego formatu. Między innymi oferować będzie innowacyjne możliwości przeprowadzania treningu sportowego w symulowanych warunkach wysokogórskich oraz nowatorski zakres profilaktyki zdrowotnej. Centrum to będzie wizytówką nie tylko Dolnego Śląska, ale i całej Polski. Ten wyjątkowy ośrodek poprawi atrakcyjność regionu w wymiarze sportowo-rekreacyjnym. Inwestycja ta bezpośrednio wpisuje się w jeden z celów strategicznych rozwoju Dolnego Śląska do roku 2030, a mianowicie w poprawę jakości i dostępności usług publicznych, w ramach którego ujęto strategiczne przedsięwzięcia w zakresie wspierania inwestycji w infrastrukturę sportowo-rekreacyjną.

Doskonała baza to jedno, a jakie imprezy poza tymi z kalendarza stowarzyszenia Bieg Piastów, będą mogły się odbywać na terenie DCS?

Dolnośląskie Centrum Sportu powstaje z myślą nie tylko o zawodowych sportowcach i sportowych imprezach rangi mistrzostw kraju, Europy czy świata, ale także, a może w szczególności dla wszystkich amatorów aktywnego rekreacyjnego spędzania wolnego czasu zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Samorząd Województwa dostrzega możliwości organizacji wielu imprez sportowych i rekreacyjnych nie tylko narciarskich i biathlonowych, ale również rowerowych, biegowych, piłkarskich, lekkoatletycznych i innych, organizowanych także z partnerami z sąsiednich Czech.

Wykonawcą jest konsorcjum firm PORR S.A., Akme Zdzisław Wiśniewski i Elektromontaż Rzeszów S.A. Koszt inwestycji to 142 mln złotych netto (ok. 175 mln zł brutto), z czego samorząd województwa przeznaczył na ten cel 30 mln zł, strona rządowa 35 mln zł, a ok. 100 mln zł pochodzi z kredytu zaciągniętego przez spółkę marszałkowską - Dolnośląski Park Innowacji i Nauki. Oddanie inwestycji planowane jest na drugą połowę 2021 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group