Czwartek, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora
Czytających: 7638
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dawny Bar „Karzełek” na sprzedaż

Poniedziałek, 12 września 2011, 8:20
Aktualizacja: 8:21
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Dawny Bar „Karzełek” na sprzedaż
Fot. RED
Przez lata funkcjonował jako popularny bar szybkiej obsługi, a po zakończeniu tej działalności brakuje chętnych na zagospodarowanie atrakcyjnie położonego lokalu.

Chodzi o parter kamienicy na rogu ulic 1 Maja i Okrzei. Jeszcze przed 1945 rokiem działała tam cukiernia i kawiarnia Friedricha Zimmera, a po wojnie swoje wyroby sprzedawał tam turecki piekarz i cukiernik, który znany był z prowadzenia lokalu o nazwie „Ankara” na placu Ratuszowym.

Jednak wielu jeleniogórzanom miejsce to kojarzy się z Barem "Karzełek" działającym do początku lat 2000. Ciekawostka: – Podczas jednego z remontów znaleziono tam dużo srebrnych i złotych monet – wspomina Ivo Łaborewicz ma kartach albumu „Historia obrazem pisana”.

Od kiedy placówkę zamknięto (nie wytrzymała konkurencji fast foodów), lokal nie może znaleźć gospodarza na dłużej. Przez jakiś czas prowadzono tu warsztat naprawczy automatów do gry, ale od kilku miesięcy wnętrze dawnego baru stoi puste. Aktualnie urząd miasta zachęca potencjalnych chętnych do zwrócenia uwagi na tę nieruchomość. Jej zagospodarowanie z pomysłem z pewnością uatrakcyjniłoby tę część śródmieścia u wrót ścisłego centrum miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group