Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4655
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Dawne pocztówki i trójwymiarowe marzenia

Poniedziałek, 6 lipca 2009, 7:46
Aktualizacja: 7:47
Autor: Tomasz Raczyński
REGION: Dawne pocztówki i trójwymiarowe marzenia
Fot. Tomasz Raczyński
Stowarzyszenie Miłośników Kowar zaprasza na drugą rozszerzoną edycję wystawy "Kowary na starej widokówce". Kolekcja daje niepowtarzalną możliwość cofnięcia się w czasie do okresu największej świetności Kowar i okolic. Czynna jest także ekspozycja fascynujących obrazków z trzecim wymiarem.

– Prezentowane widokówki pochodzą z okresu od końca XIX wieku do lat 40 ubiegłego stulecia i zostały udostępnione dzięki uprzejmości kowarskiego kolekcjonera Zbigniewa Kaniuka" - mówi Gabriela Kolaszt - przewodnicząca SMK, organizatora wystawy.

Wystawa jest ekspozycją stałą w siedzibie Stowarzyszenia przy ulicy Górniczej 1 w Kowarach. W okresie wakacji można ją oglądać codziennie w godzinach od 11.00 do 15.00, a od września we wtorki, czwartki i soboty.
Równolegle w siedzibie stowarzyszenia można oglądać wystawę malarstwa Janiny Małgorzaty Pernak de Gast pt. "Moje marzenia..."

– Korzystając z nowych technik medycznych i stosując specjalne trójwymiarowe obrazy komputerowe mogłam zobaczyć najdrobniejsze elementy naszego ciała i jego patologię w gamie przeróżnych kolorów i ich odcieni. Ta gra kolorów w moich marzeniach "ubiera" nas w prześliczne stroje w kolorycie często zależnym od nastroju chwili życia codziennego – mówi o genezie swoich prac autorka, która na co dzień jest lekarzem.

Wystawę "Moje marzenia..." można oglądać do końca wakacji codziennie w godzinach od 11.00 do 15.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group