Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 6825
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dawna „Myśliwska” czeka na nowego gospodarza

Środa, 3 sierpnia 2011, 8:07
Aktualizacja: 8:08
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Dawna „Myśliwska” czeka na nowego gospodarza
Fot. RED
Opuszczony lokal na parterze kamienicy na rogu ulic Wolności i Wyczółkowskiego nie może doczekać się chętnego na prowadzenie działalności.

Pobliscy mieszkańcy i nie tylko doskonale pamiętają restaurację „Myśliwską”. Lokal cieszył się różną sławą. W początkowym okresie działania (lata 40. i 50. XX wieku) uchodził za miejsce renomowane, ale później jego ranga znacznie podupadła aż do bardzo niepochlebnych opinii. Gromadził się tu bowiem miejscowy „półświatek”, a bójki i przepychanki były na porządku dziennym.

„Myśliwska” przestała istnieć w połowie lat 90. XX wieku, a w jej miejscu urządzano inne lokale – bez powodzenia. Aktualnie puste wnętrza nie mogą się doczekać gospodarza zainteresowanego wznowieniem działalności.

Z kolei sama kamienica, pochodząca z początku XX wieku i zbudowana w stylu secesyjny aż prosi się o remont, podobnie jak większość zabudowy tego rejonu miasta. Budynki są jednak we władaniu wspólnot lokatorskich, które nie mają pieniędzy na kosztowną renowację zabytkowych elewacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group