Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 4444
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Darmowe przedszkole? Tylko w Podgórzynie!

Wiadomości: PODGÓRZYN
Czwartek, 2 grudnia 2010, 8:05
Aktualizacja: 18:24
Autor: RED
Fot. TEJO
W Przedszkolu Publicznym w Podgórzynie odbyło się spotkanie inauguracyjno–promocyjne projektu JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podczas spotkania można byłoi dowiedzieć się o szeregu działań podejmowanych w ramach projektu, który jest realizowany od sierpnia tego roku do końca lipca 2012. Udało się pozyskać 432 873 zł, z czego 10 procent stanowi wkład własny Gminy Podgórzyn.

Przedsięwzięcie pozwoli na skorzystanie z wychowania przedszkolnego 40 dziewczynkom i chłopcom w wieku od 3- 5 lat. Otrzymane wsparcie na jedno dziecko to kwota 10 821, 82 zł. Jak informują beneficjenci, realizacja projektu pozwoli na wyrównanie szans edukacyjnych, zdobycie wiedzy i umiejętności określonych w podstawie programowej wychowania przedszkolnego, oraz wsparcie mocnych stron dziecka.

Dzięki przedsięwzięciu najmłodsi mieszkańcy gminy zostaną przygotowani do pełnienia ról społecznych i zawodowych z zachowaniem równości płci. Celem jest także przekonanie rodziców o wadze wychowania przedszkolnego,oraz wsparcie rozwoju dziecka przez udział w zajęciach specjalistycznych. Działania odbywają się podczas codziennych spotkań w ramach wychowania przedszkolnego, a także zajęć specjalistycznych, czyli kinezjologii edukacyjna, arteterapii, muzykoterapii, logoterapii, gimnastyki korekcyjnej.

Organizatorzy zachęcają rodziców dzieci w wieku od 3- 5 lat, a szczególnie z terenu gminy Podgórzyn do skorzystania z bezpłatnej oferty realizacji wychowania przedszkolnego. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 75762145.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~ 2-12-2010 10:29
Czemu nie zrobią czegoś takiego w Cieplicach czy w całej Jeleniej???? (Przedszkole w ogóle powinno być bezpłatne). Państwo powinno inwestować w dzieci,a nie jeszcze utrudniać ustalając dziwne umowy z określaniem godzin odbioru pociech. Podoba mi się pomysł w Podgórzynie i jestem jak najbardziej za!!!!
~Obserwator 2-12-2010 11:27
Czy poradzą zapłacić rachunek za wodę ? Podgórzyn prowadzi.Ceny wody i ścieków najwyższe w całej Polsce. www.cena-wody.pl /[ dla gospodarstw domowych ] Mają duży zbiornik wody pitnej Sosnówka a płacą najwięcej w Polsce. Rachunki za wodę wyższe niż za prąd czy gaz. Ten fakt trzeba nagłośnić może ktoś się tym zechce zająć, z obowiązku lub ze współczucia dla mieszkańców gminy. Przecież nie umyją się w śniegu.
~JAGA 2-12-2010 11:36
trzeba czytać ze zrozumieniem, przedszkole finansowane ze środków unijnych, chyba pan nie ma dzieci ! co tu ma woda wspólnego ???
~pol 2-12-2010 11:41
Obserwator ty chyba pomyliłeś tekst tu jest, W Przedszkolu Publicznym w Podgórzynie odbyło się spotkanie inauguracyjne–promocyjne projektu JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
~rok 2-12-2010 11:59
Proponuje przyłączyć Jelenią Górę do Podgórzyna by się nauczyli pozyskiwać pieniądze z UNII, bo na tyle przedszkoli w Jeleniej nic nie słychać o darmowym przedszkolu
~JAGA 2-12-2010 12:20
trzeba czytać ze zrozumieniem, przedszkole finansowane ze środków unijnych, chyba pan nie ma dzieci ! co tu ma woda wspólnego ???
~ 2-12-2010 13:39
Tak samo bezpłatne jak w Sobieszowie czy innym mieście! Przedszkola są bezpłatne w całej Polsce, płaci się za śniadania, obiady, itp. Bzdurny artykuł i do tego fałszywy!
~lol 2-12-2010 13:59
to nie sa bzdury, tak jest naprawdę w Podgórzynie ,rodzice nie płacą nawet za posiłki i zajęcia dodatkowe
ebee 2-12-2010 14:13
Do Obserwatora ! Głupoty piszesz. Podgórzyn wodę ma z systemu wodociągów Karkonoskich, a nie z zalewu Sosnówka. Ceny nie są wyższe niż w Jeleniej Górze. Poza tym masz Gaz, ka...lizacje i tani internet. Po prostu tamtejsza władza ( choć z SLD !!!!) sprzyja mieszkańcom. Dowodem jest nie tylko to przedszkole. A jak ci nie pasuje Obserwatorze, to wyprowadź się do ska...lizowanej w 30 % Jeleniej Góry- ja , przyznam zrobiłem na odwrót i od 5 lat mieszkam w Podgórzynie. Była to najlepsza decyzja w moim życiu. Pozdrawiam, EBEE
~ 2-12-2010 14:24
"Przedszkole ma byc bezplatne"...hmmmmmmm............tak nie ma na calym swiecie (tym bardziej cywilizowanym swiecie). To jest komunistyczne myslenie, ktore doprowadza do tego, ze w Polsce jest, jak jest. Na Zachodzie kosztuje przedszkole 200-300 Euro na miesiac. Rodzicom bez dochodow pokrywa panstwo. A za darmo nic nie ma. Panstwo to nie perpetum mobile, ktore sie samo kreci. Co za chore myslenie!
~:) 2-12-2010 14:46
Mieszkam w gminie Podgórzyn od sześciu lat i powiem Wam... mimo kłopotów i kryzysu to jedna z porządniejszych gmin w Polsce! P. Wójt (SLD i poparta przez PO) w pierwszej turze wygrała z 75% poparcia!
~Do obserwator 2-12-2010 14:53
Opamiętaj się i pisz na temat albo milcz!
ebee 2-12-2010 15:55
Anonimie z 14, 24. To wyjedź na Zachód, najlepiej zaraz i płać. Ja jestem za inwestycją Państwa w rodzine i oświatę. Może, jak przedszkola, szkoły i wyższe uczelnie w Polsce były by bezpłatne, miałbyś szansę nauczyć się ( za darmo) logicznego myślenia i pozbycia nieuzasadnionej zawiści do tych, co mają dzieci w przedszkolu za darmo. Pozdrawiam, EBEE
~podgorzynek 2-12-2010 16:36
Trzeba dodać, że te darmowe zajęcia odbywają się od 12 do 16. W artykule nie ma o tym mowy. Nie są to więc normalne zajęcia przedszkolne w pełnym wymiarze czasu. Pracujący rodzice ze względu na takie godziny zajęć i tak nie skorzystają z takiej formy opieki dla swojego dziecka. Cytat ze strony przedszkola:"zajęcia odbywają się w godz. 12.00 - 16.00 , w trakcie zajęć dzieci mają zapewniony bezpłatny posiłek."
~gaga 2-12-2010 17:33
podgorzynek musisz wiedzieć, że dla rodziców niepracujących, lub pracujących w różnym systemie zmianowym i dla ich dzieci jest to wielka pomoc. Nikt nie mówi w artykule, ze to będzie odpowiadać wszystkim. A zajęcia są normalne i jest ich mnóstwo i to na wysokim poziomie- wiem bo znam rodzinę dziecka, które tam uczęszcza. A tak w ogóle w artykule nie pisze ile czasu jest otwarte, więc skąd ten komentarz. Inne formy przedszkolne są często jeszcze krótsze. Ludziom nigdy nie dogodzi. Miłego...
~podgorzynek 2-12-2010 18:00
@gaga - Myślę, że to ważne, że zajęcia trwają od 12 do 16 bo sądząc po początkowych komentarzach pod artykułem odnoszę wrażenie, że czytelnicy zrozumieli z artykułu, iż w Podgórzynie mamy całkowicie darmowe zajęcia przedszkolne w godzinach od 6.30 do 16. Czyli w godzinach w jakich otwarte jest większość przedszkoli. Cztery godzinny dziennie to też dobra sprawa, ale nie piszmy o darmowym przedszkolu. Tylko np.: o zajęciach świetlicowych. Poza tym zerknąłem do Wikipedia i tam piszą, że przedszkole publiczne w Polsce zapewnia zajęcia o czasie trwania nie krótszym niż 5 godzin dziennie. Tak więc tym bardziej trudno nazwać cztery godzinny dziennie darmowym przedszkolem.
~ja 2-12-2010 19:19
Czytam i tak sobie myślę, że ciężko jest dogodzić wszystkim zawsze jest jakieś ale. Szkoda tylko, że dla nikogo nie liczą się chęci. Czy ktoś z piszących zastanawiał się ile pracy i trudu kosztował ten projekt dyrektorkę tego przedszkola, zrobiła to z własnej nieprzymuszonej woli. Wiem bo moje dziecko tam uczęszcza i jestem ze wszystkim na bieżąco, zresztą co tu dużo mówić na spotkaniu inauguracyjnym było dużo osób świadczy to o zainteresowaniu, a ja cieszę się bardzo, że w Podgórzynie coś się dzieje i jestem pełna uznania.
~ 2-12-2010 20:27
Moja córka również uczęszcza na te zajęcia i muszę przyznać, że są bardzo ciekawie prowadzone. Dzieci mają dużo zajęć specjalistycznych a rodzice mogą w nich dodatkowo uczestniczyć ze swoimi pociechami. Ogromne brawa i podziękowania dla Pani dyrektor!!
~*** 2-12-2010 20:46
To wspaniałe przedsięwziecie. Brawo Pani Dyrektor! Niech mówia co chcą ale mój synek jest szczęśliwy, że może chodzić do przedszkola a gdyby nie bezpłatna grupa to nie stać mnie na posłanie dziecka do przedszkola. Korzysta z różnych zajęć i rozwija się wszechstronnie. Cieszę się, że mogę z tego skorzystać. Dziękuję :):):)
~ 2-12-2010 23:01
Drogi ebee...mieszkam na Zachodzie od 1986 i moge ci powiedziec, ze nie ma kraju, w ktorym przedszkola za za darmo. To socjalistyczna utopia, a ty jestes jak widze bardzo starej daty i tesknisz za Gierkiem.
~krzysiekM 3-12-2010 8:38
ebee zobacz jak kształtują się ceny wody.Wejdź na ten link i wpisz Podgórzyn. http://www.cena-wody.pl/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group