Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 2614
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Darmowe badania dla dzieci jeszcze dzisiaj!

Piątek, 30 maja 2014, 8:51
Aktualizacja: Sobota, 31 maja 2014, 8:00
Autor: Tomasz Taf
Jelenia Góra: Darmowe badania dla dzieci jeszcze dzisiaj!
Fot. Ernest Grzeszczakowski
Od dwóch dni Fundacja Ronalda McDonalda bezpłatnie wykonuje w Jeleniej Górze badania USG dzieciom w wieku od 9. miesięcy do 6. lat w specjalistycznym ambulansie, który stoi na Placu Ratuszowym. Ci, którzy nie dotarli tu ze swoimi pociechami, mogą to zrobić jeszcze dzisiaj (30.05) do godziny 17.00.

Badania profilaktyczne trwają od 10.00, są bezbolesne i profesjonalnie wykonywane przez specjalistów radiologii z Fundacji Ronalda McDonalda.

Przed badaniami wspiera i zabawia dzieci klown „Ronald McDonald”. W ambulansie natomiast – jedynym takim w Polsce - wyposażonym w profesjonalny sprzęt do radiologii, mali pacjenci mogli zrelaksować się oglądając telewizję.

- Dzieci były bardzo spokojne – mówiła nam wczoraj (29.05.) Joanna Filipowicz z Jeleniej Góry. - Pracownicy z fundacji są bardzo przyjaźni, widać, że chcą i potrafią pomagać - dodała jeleniogórzanka.

- To dobre rozwiązanie, ponieważ badania są realizowane od razu i nie trzeba czekać miesiącami na wizytę - mówiła Marta z Jeleniej Góry, matka Piotrusia i Kamila.

Fundacja Ronalda McDonalda, Narodowe Centrum Krwi oraz Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej, to organizacja działająca w Polsce od 2002r. Zajmuje się realizacją projektów w dziedzinie profilaktyki i wczesnego wykrywania chorób u dzieci. Wszystkie działania prowadzą w ramach programu pod hasłem "NIE nowotworom u dzieci". Jeleniogórską akcję wspierał również Urząd Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group