Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 6596
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dar serca dla rodzinnego domu dziecka

Piątek, 13 marca 2009, 9:00
Aktualizacja: 9:01
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Dar serca dla rodzinnego domu dziecka
Fot. Angela
Dzięki abonentom telefonii Dialog i akcji „I Ty możesz pomóc” zorganizowanej przez operatora, dziesięć rodzinnych domów dziecka w całej Polsce otrzymało zastawy multimedialne o wartości ponad 3 tys. zł. Prezenty odebrali również domownicy jeleniogórskiej placówki.

Helena i Bolesław Bochenek, którzy od 1998 roku stali się rodziną zastępczą, a od 2003 roku prowadzą Rodzinny Dom Dziecka nr 4 w Jeleniej Górze mieszczący się przy ulicy Kusocińskiego, obecnie wychowują czwórkę dzieci: Daniela w wieku 18 lat, Piotra i Mateusza w wieku 17 lat oraz dziewięcioletniego Irka. Przy ich domowym cieple swoje dzieciństwo spędziła dorosłych już jedenastka dzieci.

Pani Helena nie ukrywa, że sytuacja finansowa placówki nie jest najgorsza, ale obecnie przybrany przez państwo system wspierania tylko państwowych domów dziecka, nie pomaga im w funkcjonowaniu. Tym bardziej cieszą takie prezenty jak dzisiejszy.

– Dla domowników rodzinnego domu dziecka przekazaliśmy laptopa, drukarkę, oprogramowanie i wiele innych gadżetów – mówili Przemysław Piotrowski, dyrektor regionalny centrum sprzedaży oraz Beata Pożoga, kierownik regionalny działu sprzedaży Dialogu. – My jesteśmy tylko osobami przekazującymi ten sprzęt, ponieważ został on zakupiony z punktów Programu Partnerskiego dobrowolnie przekazanych przez naszych abonentów. Pragnęliśmy, by ten sprzęt trafił do rodzinnych domów dziecka, bo wiemy jak bardzo ta pomoc jest tu potrzebna.

W związku z tym, że rok 2009 został ogłoszony przez Sejm rokiem rodzinnej opieki zastępczej, telefonia Dialog aktywnie włączyła się w to działanie. Pracownicy operatora stworzyli akcję charytatywną „I Ty możesz pomóc”, na którą abonenci mogli oddawać swoje punkty z programu lojalnościowego. Dzięki nim zakupionych zostało aż 10 zestawów multimedialnych, które trafiły do rodzinnych domów dziecka w całym kraju.

To właśnie abonenci Dialogu zamiast wymienić punkty na nagrody dla siebie, m.in. sprzęty AGD, RTV, niższe abonamenty itp., przeznaczyli ponad dwa miliony punktów na program charytatywny „I Ty możesz pomóc” wywołując uśmiechy na twarzach obdarowanych – mówi Beata Pożoga.
Wśród nich znaleźli się między innymi Irek i Piotrek z Rodzinnego Domu Dziecka nr 4 w Jeleniej Górze, którzy odebrali upominek dla siebie i swojej rodziny.

– Dla nas była to super niespodzianka, bo ciocia mówiła nam tylko, że będziemy mieli gości, nic nie powiedziała nam o jakichkolwiek prezentach, a ten sprzęt z pewnością się nam przyda – mówili chłopcy. – Cieszymy się przede wszystkim z laptopa, ale przydają się nam wszystkie sprzęty. Będzie to dla nas z pewnością motywacja i pomoc w nauce.

Jak zapewniają przedstawiciele Dialogu, nie jest to pierwsza akcja tego typu i nie ostatnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group