Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 10942
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dancing w kwaterze Hitlera i Madame de Sade w Norwidzie

Środa, 20 marca 2013, 9:55
Aktualizacja: 9:59
Autor: Org
Jelenia Góra: Dancing w kwaterze Hitlera i Madame de Sade w Norwidzie
Fot. Archiwum Teatru
Na Scenie Studyjnej jeleniogórskiego Teatru im. Norwida jutro (21 marca) i w niedzielę (24 marca) o godz. 19.00 będzie można obejrzeć "Dancing w kwaterze Hitlera", natomiast na Dużej Scenie 22 i 23 marca (godz. 19.00) teatr proponuje przedstawienie „Madame de Sade”. Mamy jedną podwójną wejściówkę na spektakl niedzielny i także po jednej na oba spektakle „Madame de Sade” (do odbioru w kasie teatru na hasło Jelonka.com, na godzinę przed przedstawieniem).

Jeśli książki mają wpływ na życie, jest nią „Dancing w kwaterze Hitlera”Andrzeja Brychta. Na jej podstawie, na scenie, w ciekawej, niemal dokumentalnej formie i w sposobie wykorzystania wątku drugiej wojny światowej, ilustrowana obrazem i muzyką historia pewnej znajomości, która wydawała się namiętną miłością, a była tylko cynicznym wakacyjnym romansem. Historia poruszająca tematy związane z młodymi ludźmi, rozliczenie przeszłości ale i spojrzenie w przyszłość.
 
Natomiast “Madame de Sade” Yukio Mishima to nie tylko błyskotliwy dyskurs o dobru i złu, o prawie do swobody wyrażania uczuć i uleganiu im, ale opowieść o erotyce, pięknie i brzydocie, o sile wyobraźni i niezłomności w obronie własnych przekonań, nawet wbrew obowiązującym normom obyczajowym i moralnym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (57) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group