Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9764
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dancing w kwaterze Hitlera i Madame de Sade na weekend w Norwidzie

Środa, 6 lutego 2013, 9:02
Aktualizacja: 9:04
Autor: Org
Jelenia Góra: Dancing w kwaterze Hitlera i Madame de Sade na weekend w Norwidzie
Fot. Archiwum Teatru
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze zaprasza jutro (7 lutego) o godz.19.00 na monodram "Dancing w kwaterze Hitlera" według prozy Andrzeja Brychta, a 8, 9 oraz 10 lutego (piątek, sobota, niedziela), również o godz. 19.00, na przedstawienie Yukio Mishima “Madame de Sade”. Na każdy spektakl mamy po jednej, podwójnej wejściówce – do odbioru w kasie teatru na hasło „Jelonka.com”, na godzinę przed spektaklem, czyli od godz. 18.00.

Jeśli książki mają wpływ na życie, oto jedna z nich. „Dancing w kwaterze Hitlera” Andrzeja Brychta. Na jej podstawie, na scenie, w ciekawej, niemal dokumentalnej formie i w sposobie wykorzystania wątku drugiej wojny światowej, ilustrowana obrazem i muzyką historia pewnej znajomości, która wydawała się namiętną miłością, a była tylko cynicznym wakacyjnym romansem. Historia poruszająca tematy związane z młodymi ludźmi, rozliczenie przeszłości ale i spojrzenie w przyszłość. Adaptacja i wykonanie: Robert Dudzik

Natomiast “Madame de Sade” to nie tylko błyskotliwy dyskurs o dobru i złu, o prawie do swobody wyrażania uczuć i uleganiu im, ale opowieść o erotyce, pięknie i brzydocie, o sile wyobraźni i niezłomności w obronie własnych przekonań, nawet wbrew obowiązującym normom obyczajowym i moralnym.
Występują : Elwira Hamerska-Kijańska, Elżbieta Kosecka, Katarzyna Janekowicz. Iwona Lach, Anna Ludwicka- Mania, Małgorzata Osiej - Gadzina.

Jutro (7 lutego) będzie można kupić "bilet czwartkowy" w tzw. przedsprzedaży, w cenie 15 zł na spektakle z repertuaru Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze na luty oraz marzec 2013r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
523
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group