Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 14038
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dali dobry przykład

Niedziela, 22 września 2019, 7:54
Aktualizacja: Środa, 25 września 2019, 8:30
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dali dobry przykład
Fot. Przemek Kaczałko
W całym kraju, w tym w Jeleniej Górze, nie brakuje miejsc urokliwych o potencjale turystycznym i wypoczynkowym, jednak zaniedbanych. Bardzo często widać tam ślady działalności człowieka, które źle świadczą o naszym gatunku. Inicjatywa, którą podejmuje grupa pasjonatów w Cieplicach jest godna naśladowania.

Stowarzyszenie Moje Karkonosze oraz Rada Dzielnicy Uzdrowiskowej Cieplice zorganizowały w sobotę (21 września) akcję sprzątania terenu przy oczku wodnym zwanym "Morskim Okiem", nieopodal cmentarza przy ul. Krośnieńskiej. Chociaż frekwencja nie była powalająca, to każda para rąk była bezcenna i udało się zebrać wiele odpadów po bezmyślnych ludziach, odwiedzających miejsce o sporym potencjalne.

Jest ogólnoświatowa akcja sprzątania, więc postanowiliśmy z Radą Cieplic zmobilizować mieszkańców do wspólnego sprzątania - powiedział Grzegorz Lasecki ze Stowarzyszenia Moje Karkonosze.

Jak opowiadają organizatorzy, tzw. Morskie Oko ma ciekawą historię.

Za czasów niemieckich był tu mały kamieniołom, natomiast same oczko wodne nosiło nazwę "Jeziorka Duchów" - być może dlatego, że znajduje się blisko cmentarza. Znaleźliśmy też informację, że były tu ławeczki, miejsce spacerowe i przepiękny punkt widokowy na skałach - powiedział Grzegorz Lasecki, który ubolewa, że osoby, które przychodzą w to miejsce imprezować, nie zabierają śmieci ze sobą.

Organizatorzy podkreślają, że będą kontynuować podobne działania, bo najważniejsze, żeby uświadamiać ludzi, że śmieci należy zabierać ze sobą.

W jednym miejscu zebrało się kilka inicjatyw. Moje Karkonosze stworzyły szlak cieplicki i włączamy się w to od początku. Fajnie, że udaje się coś zrobić razem - powiedział Marcin Sidziński, radny Rady Cieplic, który w dzieciństwie przychodził nad oczko wodne z dziadkiem i miło wspomina te czasy.

Dwa lata temu ciepliczanie chcieli uporządkować ten teren w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego, ale wówczas nie udało się, więc nie rezygnują i prowadzą kolejne inicjatywy mające na celu odtworzenie pięknych miejsc w zapomnianych częściach Cieplic. Jedną z nich jest akcja rewitalizacji wieży widokowej na Sołtysiej Górze - na ten projekt w ramach JBO 2020 będzie można głosować w dniach 7-13 października 2019 r.

Twoja reakcja na artykuł?

33
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
5
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
334
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
W płot po głębszym
 
Kultura
Grają w teatrze
 
Inne wydarzenia
Trwa absolutny hit kolejki!
 
Koszykówka
Rzucają przy Sudeckiej!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group