Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 7614
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dali czadu w III LO!

Piątek, 19 marca 2010, 15:51
Aktualizacja: Sobota, 20 marca 2010, 21:16
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Dali czadu w III LO!
Fot. TEJO
Kilkudziesięciu uzdolnionych uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych pokazało dziś próbkę swoich talentów podczas imprezy, na której gościli przebywający do jutra w Jeleniej Górze Portugalczycy z Porto. Emocji i decybeli nie zabrakło.

W niewielkiej auli placówki przy ul. Jana Pawła II komplet widzów oklaskiwał Łukasza Sońskiego z grupy tancerzy ognia Incendio Cuori. Wykonał on taniec z kijem, na którym – w bardziej sprzyjających okolicznościach – znajdują się płonące pochodnie. Zagrał zespół Cucumis w składzie: Paweł Kokoszka, Mikołaj Pisarski, Michał Trzjna, Bartosz Nowak i Łukasz Schab. Minirecital uzupełnili Igor Łapaj i Tomasz Stankiewicz utworami aranżowanymi na głos (efekty dźwiękowe) i gitarę. Żonglowanie piłkami do koszykówki i inne „cuda” zademonstrował gość z Portugalii Filipe Coelho.

Brawa zebrały też Anna Lewandowska i Natalia Mogilska, które pokazały próbkę tańca nowoczesnego. Oklaskiwano duet: Kalina Pisarska i Michał Trzajna, który wystąpił z trzema piosenkami w poetyckich klimatach. Pięknie śpiewały także Anna Barnowska i Beata Nożyńska. Mocnym (dosłownie) akcentem wydarzenia był recital haevymetalowej kapeli MEPHARIS. Demonicznie głośne brzmienie grupy (Bartosz Wanat, Marcel Pociecha, Przemysław Cygańczuk, Krzysztof Barański i Michał Radzyński) wypłoszyło z sali część słuchaczy. Zostali tylko najbardziej zagorzali fani metalu, którzy – co bardziej odważni – pląsali w szaleńczym pogo. Po solidnej dawce decybeli swoje wdzięki w pokazie gimnastyki artystycznej pokazały Sylwia Grabas, Sandra Strzelecka i Katarzyna Koziarek. Na finał wystąpili tancerze ognia z grupy Incendio Cuori.

Wszystkim prezentacjom towarzyszyły wystawy fotografii Sławomira Woźnicy, oraz prac plastycznych Radosława Lipińskiego, Joanny Kowalskiej oraz Małgorzaty Pierścińskiej.
Szkolny pokaz talentów był także pożegnalnym akcentem z grupą portugalską, która przez miniony tydzień gościła w Jeleniej Górze w ramach wymiany programu Comenius. Jutro Portugalczycy wracają do domu. Szerokiej drogi! Boa viagem e até a próxima!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1108
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group