Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 4138
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Daglezję a może czarną sosnę?

Sobota, 17 grudnia 2011, 9:07
Aktualizacja: 9:08
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Daglezję a może czarną sosnę?
Fot. RED
Do Wigilii Bożego Narodzenia pozostał tydzień, ale już od kilku dni w mieście można nabyć świąteczne choinki ze specjalnych plantacji.

Oferta jest bardzo bogata: drzewka sprzedawane są zarówno przed marketami jak i na okolicznościowych stoiskach. Po okresie, kiedy w modzie były choinki sztuczne, „żywe” świerczki, jodełki i sosny wydają się cieszyć większą popularnością wśród mieszkańców miasta.

Pochodzą ze specjalnych plantacji, gdzie uprawiane są drzewka celowo przeznaczone na choinki. Wbrew pozorom – jak przekonują sprzedawcy – są bardziej „ekologiczne” niż te wykonane z tworzyw sztucznych. Wprawdzie te drugie posłużą dłużej, ale w końcu trzeba będzie się ich pozbyć, a rozkład tworzywa w środowisku naturalnym trwać może dziesiątki, jeśli nie setki lat.

Jak co roku jeleniogórzanie mogą kupić drzewka pochodzące z plantacji choinek w Staniszowie. W asortymencie są zarówno pospolite świerczki, jak nieco bardziej „egzotyczne” drzewa iglasta: daglezja i czarna sosna. Na chętnych czekają także zgrabne i pachnące jodełki. Ceny – różne: od 30 do 120 złotych w zależności od gatunku i wielkości. Można też nabyć drzewko w doniczce.

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group