Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 7979
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dadzą szansę bezrobotnym

Środa, 17 czerwca 2009, 7:59
Aktualizacja: Sobota, 20 czerwca 2009, 14:08
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Dadzą szansę bezrobotnym
Fot. Angela
Kompletne wyposażenie warsztatu krawieckiego otrzymał Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze od prywatnego przedsiębiorcy. Sprzęt już od września posłuży do bezpłatnych szkoleń osób niepełnosprawnych i bezrobotnych, które będą się odbywały w siedzibie KSON – u.

Jak mówi Marek Dębski, członek zarządu Wolontariatu Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze, do jeleniogórskiego KSON- u przyjechała kompletna linia technologiczna w bardzo dobrym stanie. Zawiera 28 różnego typu maszyn szwalniczych, 25 krzeseł, kilka prasowalnic i innych elementów.

– Zakład z Poznania, filia w Zielonej Górze, który przekazał nam sprzęt zaprzestał działalności tylko dlatego, że nie miał ludzi do pracy – mówi Marek Dębski. – Maszyny w tej chwili są zakonserwowane i czekają tylko na podłączenie do prądu. U siebie nie chcemy jednak robić żadnej produkcji, chcemy natomiast na tych maszynach uczyć ludzi, którzy nie mają zawodu lub tego po prostu potrzebują.

Jak pokazują działy ogłoszeń jest zapotrzebowanie na tego typu umiejętności, i brakuje przekwalifikowanej w tym kierunku kadry. W ten sposób KSON chce wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu rynku.

KSON ma w planach również nieodpłatne przekazywanie poszczególnych maszyn indywidualnym użytkownikom niepełnosprawnym ich do domów. Z tego sprzętu będą mogły też korzystać zakłady pracy, ale w zamian za ich użytkowanie, ich właściciele będą musieli zatrudnić osoby bezrobotne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
191
Tak
33%
Nie
61%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group