Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2624
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dadzą radę w DODN

Wtorek, 9 września 2008, 15:52
Aktualizacja: 17:13
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Dadzą radę w DODN
Fot. Organizator
Od najbliższej środy do piątku w filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Jeleniej Górze 40 gimnazjalistów i licealistów ciekawie spędzi czas przy realizacji projektu pod nazwą „Daję Radę!”. Z lokalnymi politykami będą rozmawiać między innymi o tym, co jest ważne dla młodzieży w stolicy Karkonoszy.

Napisały go wspólnie jeleniogórskie organizacje młodzieżowe: Rada Młodych Stowarzyszenia „Wspólne Miasto”, Forum Młodzieży Jeleniej Góry, Stowarzyszenie Stop Korupcji oraz Lokalny Punkt Informacyjny Eurodesku. Dofinansowanie na projekt przyznała Narodowa Agencja Programu „Młodzież w działaniu”.

W młodzieżowym seminarium udział weźmie 40 uczniów jeleniogórskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorzy zadbali o to, by uczestnicy nie narzekali na nudę. Czekać ich bowiem będą trzy dni nauki, ale zupełnie innej niż do tej pory doświadczyli w szkolnej ławce. Przede wszystkim na seminarium nie można przynosić podręczników. Co zatem mają zabrać ze sobą uczestnicy, co będzie na nich czekać w DODN?

- Poza odrobiną dobrego humoru nic nie trzeba ze sobą zabierać. Resztą zajmiemy się my – zapowiada Paweł Ćwiąkało, jeden z organizatorów projektu. - Uczestnicy muszą po prostu uwierzyć, że DADZĄ RADĘ stawić czoła zadaniom, które dla nich przygotowaliśmy – dodaje Bolesław Słociński.

Pierwszego dnia odbędzie się debata pomiędzy lokalnymi politykami a młodzieżą z jeleniogórskich szkół, której celem będzie wypracowanie 6 postulatów ważnych z punktu widzenia polityki młodzieżowej.

Drugiego dnia na uczestników czekać będzie swoista gra będąca symulacją prac prawdziwej Rady Miasta, która zakończy się głosowaniem w jeleniogórskim ratuszu. Finałem projektu będzie ”Lekcja Europejska”, którą poprowadzi konsultant Eurodesku oraz warsztaty zachęcające do realizacji kolejnych projektów w ramach programu „Młodzież w działaniu”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group