Zalogowanych: 12

Jelenia Góra: D. Samadova: Zagramy w barażach

Środa, 14 kwietnia 2021, 17:32
Aktualizacja: 17:34
Szczypiornistki Karkonoszy Jelenia Góra kapitalnie radzą sobie w I lidze (gr. B) i pod względem sportowym biało-niebieskie stać na awans do Superligi. Choć sytuacja finansowa nie jest optymistyczna w tym kontekście, to zespół będzie chciał przystąpić do turnieju barażowego, aby udowodnić, że zasługuje na powrót do elity.

SPR Olkusz to jedyny zespół, który w tym sezonie pokonał Karkonosze (u siebie 31:28), a w rewanżu to biało-niebieskie okazały się lepsze wygrywając 35:30. Jak spotkanie podsumowali trenerzy obu ekip?

Kamil Zawada (trener SPR-u Olkusz):

Przyznam, że Jelenia Góra niczym nas nie zaskoczyła - to dobry, doświadczony zespół. U nas zabrakło argumentów, doświadczenia w pojedynkach z bramkarką Prudzienicą. Byliśmy dzisiaj słabszym zespołem i trzeba to otwarcie powiedzieć. Po słabym początku meczu podjęliśmy walkę i to potwierdza, że Jelenia Góra była w naszym zasięgu, ale 20 minut, kiedy dogoniliśmy wynik, to za mało. Trzeba 60 minut, żeby wygrać.

Dilrabo Samadova (trenerka Karkonoszy Jelenia Góra):

Cieszy mnie to, bo założyliśmy, że będziemy walczyć o pierwsze miejsce, aby udowodnić, że piłka ręczna w Jeleniej Górze zawsze była na wysokim poziomie i rangę wyżej od innych dyscyplin. Olkusz fajnie się prezentuje - mają kilka młodych zawodniczek z rocznika Sylwii Jasińskiej. Łatwiej było im grać, bo grają tydzień po tygodniu, a my gramy z dużymi przerwami. zostały nam trzy mecze wyjazdowe - Kraków, Żory i Legnica. Do turnieju barażowego na pewno przystąpimy.