Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 7709
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik: Radiowóz parkował na środku drogi

Wtorek, 29 września 2015, 13:25
Aktualizacja: Środa, 30 września 2015, 8:23
Autor: Red
Jelenia Góra: Czytelnik: Radiowóz parkował na środku drogi
Fot. Czytelnik
– 25 września spotkałem się z niecodzienną sytuacją, otóż radiowóz, który zatrzymał kierowcę na ul. Działkowicza w Jeleniej Górze pomiędzy budynkiem 2 a 2A, zaparkował na środku drogi publicznej, po której odbywa się regularny ruch uliczny. Co to była za ważna interwencja, że trzeba było zabezpieczyć aż dwa pasy ruchu? – zapytał Czytelnik i przysłał zdjęcia.

- Policjant, który zaparkował radiowóz na środku drogi, czyli na obu pasach ruchu, popełnił wykroczenie, ponieważ nieprawidłowo zaparkował samochód i utrudniał ruch innym kierującym. Ponadto kierujący zmuszeni byli do jazdy „pod prąd”, co stwarzało zagrożenie w ruchu drogowym – relacjonował świadek zdarzenia. - Ciekawy jestem konsekwencji. Moim zdaniem policjant powinien otrzymać mandat – dodał.

O wyjaśnienie poprosiliśmy rzeczniczkę Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze podinsp. Edytę Bagrowską. Oto odpowiedź:

„W związku z opisaną sytuacją informuję, że policjanci, którzy przeprowadzali wskazaną interwencję nie popełnili żadnego wykroczenia. Radiowóz został w tym konkretnym przypadku celowo tak zaparkowany, gdyż wynikało to z potrzeby sytuacji.
Z obowiązujących przepisów zarówno ustawy o Policji, jak również Prawa o ruchu drogowym wynika, że policjant, który przeciwdziałając popełnianiu wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym, a także ścigając sprawców tych czynów sam dopuszcza się zachowań wyczerpujących znamiona wykroczenia w zakresie , w jakim jest to niezbędne dla realizacji nałożonych na niego zadań i obowiązków , niewątpliwie nie podlega odpowiedzialności karnej za ten czyn, działając w ramach kontratypu pozaustawowego. " Nie czyni bezprawia , kto spełnia swą powinność".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group