Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5363
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik: Prywatna karetka terroryzuje kierowców

Sobota, 25 czerwca 2016, 7:52
Aktualizacja: Niedziela, 26 czerwca 2016, 8:32
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Czytelnik: Prywatna karetka terroryzuje kierowców
Fot. Archiwum
– Od długiego czasu po jeleniogórskich drogach jeździ prywatna karetka pogotowia przerobiona z mitsubishi, której kierowca za nic ma obowiązujące przepisy, bezpodstawnie włącza sygnały dźwiękowe i jeździ jak pirat – skarży się nasz Czytelnik. – Dwa miesiące temu zgłaszałem to policji, ale nic to nie zmieniło – dodaje jeleniogórzanin.

Oburzony Czytelnik twierdzi, że podał policji zarówno numery rejestracyjne auta, jak i dane osobowe właściciela. Dlatego nie rozumie, dlaczego policja nie zdyscyplinowała kierowcy karetki. - Jak jeździł i terroryzował innych zmotoryzowanych na drogach, tak jeździ. I zachowuje się jak zwykle: nie stosuje się do znaków, sygnalizacji, nakazów pierwszeństwa, itp. – twierdzi jeleniogórzanin.

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze podinsp. Edyta Bagrowska potwierdza zgłoszenie o pirackiej jeździe kierowcy opisywanej karetki, ale… - Żeby ukarać kierowcę za wykroczenia drogowe, musi on zostać złapany na gorącym uczynku, bo trzeba mu udowodnić winę – mówi rzeczniczka. – Policjanci obserwują wszystkich kierujących i jeśli zauważą brawurę kierowcy karetki, z pewnością wyciągną wobec niego konsekwencje. Natomiast jeśli ktoś jest świadkiem nieprawidłowej jazdy samochodem, musi złożyć oficjalne zawiadomienie, czego do tej pory nie zrobiono - dodaje policjantka.

Funkcjonariuszka przypomina też, że taka karetka jest na drodze traktowana jak „zwykły pojazd”. - Kierowcę takiej karetki obowiązują identyczne przepisy jak innych zmotoryzowanych, wyjątkiem są tylko sytuacje ratujące zdrowie i życie ludzi – wyjaśnia podinsp. Edyta Bagrowska. – Ale by użyć sygnałów dźwiękowych lub świetlnych kierowca karetki musi mieć pozwolenie wydane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz nakaz jednostki, dla której świadczy usługi czyli np. szpital – dodaje rzeczniczka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (57) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group