Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 7347
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik oburzony zamknięciem parku dla psów

Wtorek, 20 stycznia 2015, 8:42
Aktualizacja: 21:39
Autor: Angela
Jelenia Góra: Czytelnik oburzony zamknięciem parku dla psów
Fot. Angela
– Od jakiegoś czasu uchwałą rady miasta wprowadzono zakaz wpuszczania psów na teren parku przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze i przestrzegania tego regulaminu bacznie pilnuje straż miejska – mówi Czytelnik Łukasz ze Śródmieścia. – Jestem tym oburzony, bo mam psa dalmatyńczyka i nie mam gdzie z nim wychodzić. Może jakieś służby wskażą nam miejsce zastępcze i wyjaśnią, z czego wynika ten nowy regulamin? – pyta Czytelnik.

Jak już pisaliśmy, zakaz wyprowadzania psów do parku przy kościele wprowadzono w listopadzie minionego roku na wniosek mieszkańców i przy poparciu większości radnych. W uzasadnieniu uchwały wnioskodawcy wpisali: „Ze względu na poszanowanie dla szczątków ludzkich i dla miejsca dawnego pochówku”.

- Całkowity zakaz wprowadzania psów zgłaszali mieszkańcy, w związku z tym, że park został założony na terenie dawnego cmentarza ewangelickiego, z którego nie dokonano zorganizowanej ekshumacji i przeniesienia szczątków ludzkich – wyjaśniała na sesji Ewa Grześkowiak, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Jeleniej Górze.

Strażnicy miejscy natomiast jako miejsce zastępcze do wyprowadzania psów w Śródmieściu, wskazują dwa zielone skwerki tuż za bramą kościoła przy ul. Kubsza, po jednej i drugiej stronie ulicy. Oczywiście obowiązuje sprzątanie po swoich psach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (63)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1341
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group