Niedziela, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora
Czytających: 7252
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik: MOPS nie pomógł

Piątek, 11 lutego 2022, 6:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Czytelnik: MOPS  nie pomógł
Fot. WAC
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze - instytucja, która z urzędu powinna mnie wesprzeć w dramatycznej sytuacji, w jakiej w związku z pandemią znalazłem się wraz z najbliższymi zawiodła – skarży się pan Tomasz z Jeleniej Góry.
Na początku lutego po pozytywnym wyniku testu na COVID – 19 wraz z żoną oraz dwojgiem dzieci znaleźliśmy się w izolacji - opowiada nasz Czytelnik. - W pierwszych dniach radziliśmy sobie bez problemu, jednak wkrótce zabrakło nam jedzenia. Jako, że nie mamy bliskich znajomych oraz rodziny w pobliżu, zwróciłem się o pomoc do instytucji, która w moim mniemaniu ma w zakresie swoich obowiązków udzielić wsparcia osobom znajdujących się w takiej sytuacji, czyli do MOPS – u. - Tam na początku rozmowy telefonicznej pani urzędniczka zapytała mnie o dochody, mimo że nie oczekiwałem pomocy finansowej, a jedynie wsparcia w postaci zakupienia podstawowych produktów spożywczych. Gdy okazało się, że nie spełniam kryterium dochodowego do uzyskania zasiłku pani powiedziała, że jedyne co może dla mnie zrobić to podać namiary na sklep, który dostarcza zakupy do domu. Zasugerowała też abyśmy skorzystali z pomocy rodziny lub sąsiadów. Ostatecznie zakupy zrobił nam znajomy.

Jak mówi dyrektor MOPS Wojciech Łabun - w jego ocenie pracownica kierowanej przez niego instytucji w tej sytuacji zachowała się prawidłowo.

Jak mniemam Czytelnik, który zwrócił się do waszej redakcji jest osobą zaradną i w dobie powszechnej cyfryzacji, gdy niemal wszystko można zamówić przez sieć lub telefon, powinien sobie poradzić - mówi W. Łabun. - Trudno oczekiwać, aby nasza urzędniczka robiła mu zakupy. Co innego, gdyby z taką prośbą zwrócił się do nas 90 – letnia staruszka, która ma problemy z korzystaniem z nowoczesnych technologii. Dlatego uważam, że podanie przez pracownice MOPS-u dzwoniącemu do nas panu numeru do sklepu z zakupami do domu było wystarczającą formą pomocy - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

31
16%
Cieszy
31
16%
Hahaha
2
1%
Nudzi
3
2%
Smuci
18
9%
Złości
107
56%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (53)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1623
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Aktualności
Dziury na Zabobrzu – artyści przewracają się w grobach
 
Piłka nożna
Awans Karkonoszy i piękny, okrągły jubileusz!
 
Aktualności
Wójt dementuje plotki
 
Kultura
Jak zrobić zdjęcia kolodionowe
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group