Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9860
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik: mam problem z „Wodnikiem”

Środa, 22 listopada 2017, 8:31
Aktualizacja: Czwartek, 23 listopada 2017, 10:23
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Czytelnik: mam problem z „Wodnikiem”
Fot. Paweł Guszała
Zgłosił się do nas jeden z mieszkańców, który od kilku lat ma problem ze słabym ciśnieniem wody w kranie, a w ostatnim czasie także z jej czystością. Wielokrotnie zgłaszał swoje zastrzeżenia do „Wodnika”, jednak nic to nie dało.

Pan Jerzy mieszka w budynku przy ulicy Kiepury 69. 16 listopada około godziny 10:00 zauważył, że nie ma wody. Zadzwonił na infolinię Wodnika i dowiedział się, że w okolicy spółka modernizuje pobliską sieć wodociągową i utrudnienia są przejściowe. Faktycznie, po kilkudziesięciu minutach woda znów popłynęła w jego kranie, ale nie tak czysta jak do tej pory. - Leciała cały czas bardzo brudna woda. Po kilku moich telefonach do Spółki Wodnik dostałem informację, że taki stan rzeczy utrzyma się do momentu opróżnienia sieci z wody złej jakości. Starałem się dostosować do tych wytycznych, ale nie dało to efektu – skarży się Jerzy Roginela.

- Z tego co wiem, prawdopodobnie zatkała się część sieci. Nasi pracownicy przyjechali tego samego dnia i wyczyścili. To nie specjalnie pomogło. Następnego dnia przyjechali kolejny raz, ale nie było administratora budynku, a pomieszczenia były zamknięte. Dzisiaj (20.11.) mieli jechać jeszcze raz, jednak z tego co wiem sieć jest już czysta – mówi Zbigniew, Rzońca, rzecznik prasowy PWiK Wodnik.

Zdenerwowanie naszego Czytelnika potęguje fakt, że za tak słabą jakość wody będzie musiał Wodnikowi jeszcze zapłacić. - Jeśli w takich przypadkach ktoś czuje się pokrzywdzony i uznaje swoje straty za znaczne, zawsze może napisać reklamację. Każde takie pismo zostanie rozpatrzone przez Spółkę – przekonuje Z. Rzońca.

To nie wszystkie problemy Pana Jerzego z Wodnikiem. Od kilku lat w jego mieszkaniu jest bardzo słabe ciśnienie wody. Oczywiście wielokrotnie interweniował w tej sprawie. - Występowałem kilka razy z reklamacją. Pierwsza była w sierpniu w 2014 roku. Otrzymywałem różne dziwne odpowiedzi: nic nie da się zrobić, tak musi być. O pomoc poprosiłem nawet Miejskiego Rzecznika Praw Konsumenta ale do dzisiaj nie otrzymaliśmy żadnej konkretnej odpowiedzi – mówi J. Roginela.

- Te prace, które prowadzimy przy budynku Kiepury 69 pośrednio poprawią sytuację pana Rogineli – zapewnia Z. Rzońca.

Na koniec przedstawiciele Spółki podkreślili, że sieć doprowadzająca wodę BEZPOŚREDNIO do tego obiektu nie należy do nich, a do zupełnie innej firmy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
394
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group