Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8295
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelniczka: zaniedbanie Spółdzielni "Ostoja"

Piątek, 11 września 2020, 6:28
Aktualizacja: Niedziela, 13 września 2020, 9:48
Autor: WAC
Jelenia Góra: Czytelniczka: zaniedbanie Spółdzielni "Ostoja"
Fot. Czytelniczka
Mam wielki żal do Spółdzielni Mieszkaniowej "Ostoja", bo nie poinformowała lokatorów o tym, że boki chodników na osiedlu Orlim będą posypywane środkiem chwastobójczym - mówi pani Elżbieta z Cieplic (dane do wiadomości redakcji). Mój pies kontakt z tą substancją niemal przypłacił życiem.

Do zdarzenia doszło kilka tygodni temu. Jak opowiada nasza Czytelniczka - firma realizująca na zlecenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Ostoja” usługi porządkowe, w celu pozbycia się chwastów zarastających boki chodników wysypała w ich pobliżu środek chemiczny, kontakt z którym bardzo zaszkodził psu.

Tego dnia moja suczka pinczerka, która jest bardzo czystym pieskiem, jak to ma w zwyczaju po powrocie ze spaceru, wylizała swoje łapki - opowiada pani Elżbieta. - Tą drogą toksyczna substancja dostała się do jej organizmu. Dla mojego psa zakończyło się to niemal tragicznie, a skutki tego wydarzenia będzie on odczuwał do końca życia. Weterynarz stwierdził u suczki zapalenie trzustki i wątroby. Na leczenie musiałam wydać ponad 2 tysiące złotych. Kilka tygodni później sytuacja z wysypaniem tego środka, a jak się dowiedziałam w administracji, był to Roundup, się powtórzyła. Tym razem jednak moja córka po spacerze wymyła suczce łapki. Lecz i tak mój pies cierpiał na dolegliwości pokarmowe. Rozmawiałam z kilkoma innymi właścicielami psów z Orlego i również ich pupile mieli po kontakcie z tymi chemikaliami biegunki i wymioty.
Uważam, że spółdzielnia powinna poinformować lokatorów za pomocą ogłoszeń, kiedy będzie użyty środek chwastobójczy. Wtedy właściciele psów mogliby ustrzec je przed kontaktem z tym groźnym dla nich środkiem chemicznym. Próbowałam porozmawiać na ten temat z prezesem SM Ostoja, jednak z powodu pandemii kontakt osobisty z nim był niemożliwy - informuje Czytelniczka.
Po uzyskaniu informacji od firmy świadczącej usługi porządkowe dla SM Ostoja potwierdzamy, że pracownicy w/w firmy zastosowali wodny roztwór środka chwastobójczego przeznaczonego do stosowania przez użytkowników nieprofesjonalnych , także na terenach nieużytkowanych rolniczo, również na ścieżkach dla pieszych, chodnikach i bruku – informuje w mailu przesłanym do naszej redakcji Zarząd SM Ostoja. - Preparatem tym spryskano trawę przy krawężnikach dróg i chodników na osiedlu. Nadmieniamy, że na osiedlu Orle, z uwagi na powszechne zanieczyszczanie terenów przeznaczonych do użytku publicznego, postawione są tablice informujące o obowiązującym zakazie wyprowadzania psów na tereny zielone i place zabaw dla zapewnienia bezpieczeństwa ludzi, a w szczególności dzieci.

Twoja reakcja na artykuł?

6
13%
Cieszy
10
22%
Hahaha
5
11%
Nudzi
1
2%
Smuci
9
20%
Złości
14
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (59)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1135
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group