Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 12113
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelniczka: To jest chodnik bez… chodnika!

Sobota, 31 sierpnia 2013, 7:44
Aktualizacja: Niedziela, 1 września 2013, 6:36
Autor: Angela
Jelenia Góra: Czytelniczka: To jest chodnik bez… chodnika!
Fot. Mea
Mieszkanka Cieplic skarży się, że chodnik przy ul. Wolności nieopodal budynku 254 jest tak wąski, że matki z dziećmi czy mijający się przechodnie muszą schodzić na ruchliwą trasę. Zarząd dróg i mostów wyjaśnia, że dotychczas nikt problemu nie zgłaszał, a jedynym jego rozwiązaniem jest przebudowa ulicy.

- Jestem mieszkanką Cieplic i bardzo często chodzę tą ulicą. Ostatnio szłam z dzieckiem i o mało nie potracił mnie samochód – mówi pani Agnieszka - Jak wiadomo droga ta jest tam bardzo ruchliwa, a chodnik z jednej strony jest tak wąski, że nie można nim nawet przejechać wózkiem z dzieckiem - dodaje Czytelniczka.
Zdaniem mieszkańców Cieplic, już kilka lat temu ulica miała być poszerzana. Obiecano im również chodnik o odpowiedniej szerokości.

- Mimo wielu wypadków na tej drodze nie zrobiono nic – skarży się pani Agnieszka. - Wąskie przejście jak było, tak jest do tej pory. Zastanawiam się, co musi się stać, żeby ktoś zainteresował się tą drogą i chodnikiem - dodaje Czytelniczka.

Zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze Jerzy Bigus przyznaje, że problem jest, ale dodaje, że w najbliższych latach nie była tam planowana modernizacja, podczas której można byłoby go rozwiązać.

- Budynku, przy którym biegnie chodnik wyburzyć nie można, bo jest on zasiedlony. Jedynym rozwiązaniem w tym miejscu byłaby zmiana układu jezdni i przesuniecie jej łuku. Należałoby przesunąć krawężniki dalej od budynków, co umożliwiłoby poszerzenie chodnika, i o tyle samo przesunąć łuk z drugiej strony jezdni. Nie wiem jednak, czy skrzywienie tej ulicy nie spowodowałoby utrudnień dla kierowców – twierdzi Jerzy Bigus.
Wiceszef zarządu dróg dodaje, że dotychczas nie zastanawiano się nad sposobami poszerzenia chodnika, bo nikt z mieszkańców takiego problemu nie zgłaszał i do tej pory nie wpłynęło żadne pismo w tej sprawie.

- Mieszkańcy powinni złożyć wniosek z prośbą o poszerzenie chodnika. Z pewnością nie uda się tego zrobić w ramach bieżącego utrzymania dróg, bo przebudowa fragmentu jezdni będzie wymagała większych pieniędzy, więc w budżecie musiałoby być zapisana jako odrębna inwestycja – dodaje wiceszef zarządu dróg.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pójdziesz głosować w wyborach 15.10?

Oddanych
głosów
1075
Tak
88%
Nie
8%
To zależy od pogody
5%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Koszulki dla piesków
 
Aktualności
Otworzyli 3 % drogi S3
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – ludzie wracają do domów
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – Alicja w Krainie Czarów
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group