Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3945
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelniczka: Psi problem w parku przy ul. Morcinka

Czwartek, 1 lutego 2018, 12:30
Autor: WAC
Jelenia Góra: Czytelniczka: Psi problem w parku przy ul. Morcinka
Fot. Użyczone
Na zbyt rzadkie opróżnianie koszy na psie odchody umieszczonych w parku przy ul. Morcinka zwraca uwagę nasza Czytelniczka, mieszkająca w jego pobliżu, pani Maria.

- Jako, że mieszkam po sąsiedzku bardzo często spaceruję po tym parku – mówi nasza Czytelniczka. - Czasami mam wrażenie, że Miasto nieco zapomniało o nim. Kwestia, która budzi mój niepokój dotyczy pojemników na psie odchody. Według mojej obserwacji nie są one opróżniane od kilku dobrych tygodni – opowiada. Na poparcie swoich słów pani Maria przesłała kilka zdjęć przepełnionych koszy. - Zauważyłam też, że większość parków w mieście ma już ogródki jordanowskie lub siłownie zewnętrzne. Jaka jest szansa, aby tego typu obiekt powstał w tym miejscu? – pyta.

- Pojemniki na psie odchody opróżniane są w mieście regularnie raz – dwa razy w tygodniu – mówi rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Zbigniew Rzońca. - Według moich informacji ostatni raz pracownicy MPGK takie zadanie wykonywali w tym miejscu 30 stycznia rano. Być może zdjęcia, które dotarły do waszej redakcji zostały wykonane przed tą datą lub też ktoś nabrudził po przeprowadzeniu tych prac porządkowych - wyjaśnia.

- Aby w tym parku powstał plac zabaw lub siłownia zewnętrzna musimy otrzymać zgłoszenie w tej sprawie od mieszkańców do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska lub też poprzez radnych z tego okręgu – wyjaśnia zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. - Do tej pory nie mieliśmy tego typu sygnałów. Takie zadanie mieszkańcy tego rejonu miasta mogą też zgłosić jako jeden z projektów do realizacji w ramach przyszłorocznego Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego – dodaje J. Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
855
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group