Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 5835
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelniczka: Na Zabobrzu wycinają drzewa

Środa, 5 listopada 2014, 8:10
Aktualizacja: 8:47
Autor: Mea
Jelenia Góra: Czytelniczka: Na Zabobrzu wycinają drzewa
Fot. Czytelniczka
– Właśnie wycięli dwa piękne drzewa na placu między ulicami Sygietyńskiego i Wiłkomirskiego – zadzwoniła do redakcji mieszkanka Zabobrza. Urząd Miasta w Jeleniej Górze poinformował, że drzewa były już w złym stanie, dlatego zostały usunięte.

– Co chwilę znikną kolejne drzewa. Tym razem wycięto dwa, rosnące na górce, z której zima dzieci zjeżdżają na sankach. Z tego co wiem, to uzasadnieniem wycięcia tych drzew było właśnie bezpieczeństwo dzieci. Mieszkam tu od dwudziestu lat i nie widziałam, by ktoś zrobił sobie krzywdę przez te drzewa – twierdzi zabobrzanka.

Jak poinformował Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze, wniosek o wycięcie dwóch drzew zgłosiła Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

- Po oględzinach specjalisty z uprawnieniami stwierdzono, że oba, z gatunku wierzba krucha, są w złym stanie fitosanitarnym, bo mają ok. 30 proc. tzw. posuszu w obrębie koron i część korzeni jest ponad poziomem gruntu, co świadczyło o posuniętej degradacji. Mogło to grozić ich powaleniem w czasie silniejszych wiatrów. Nie należały do starych, ich pnie w obwodzie miały odpowiednio 75 i 80 cm. Po ocenie stanu drzew wniosek o ich wycięcie został uznany za zasadny – wyjaśniał Cezary Wiklik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group