Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 6615
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelniczka: Kto wreszcie skosi te chaszcze?

Czwartek, 4 sierpnia 2016, 7:32
Aktualizacja: Piątek, 5 sierpnia 2016, 8:05
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Czytelniczka: Kto wreszcie skosi te chaszcze?
Fot. Robert Czepielewski
– Mieszkam tuż obok w bloku i codziennie przechodzę obok takich zarośli. W tym roku ani razu nie były te chaszcze koszone – napisała do nas pani Zofia (nazwisko do wiadomości redakcji) z ulicy Morcinka w Jeleniej Górze. Kto jest winny tego zaniedbania?

Zapytaliśmy o to w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. – Ta działka nie należy do miasta – powiedziała naczelnik wydziału Katarzyna Bartniczak. - Zadbać o nią powinien właściciel – dodała.

A jeśli nie dba? - Istnieje pewien problem z terenami zielonymi, bo w regulaminie stanowiącym o czystości w gminach nie znajduje się zapis, mówiący o tym, że właściciele bądź zarządcy terenu są zobowiązani do wykaszania trawy i utrzymywania terenu we właściwym stanie – stwierdził Marcin Nowak ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Okazuje się, że kiedyś istniał przepis obligujący właścicieli do utrzymywania terenu we właściwym stanie, ale wojewoda uchylił ten zapis. Więc to, czy zarośla przy Morcinka znikną, zależy tylko od dobrej woli właściciela terenu? Jeśli tak, to może ktoś odpowiadający za estetykę w mieście „poprosi” właściciela, żeby usunął ten busz…

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group