Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 13440
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelniczka: Ekrany na Wincentego Pola zabijają ptaki!

Poniedziałek, 24 czerwca 2013, 7:42
Aktualizacja: Wtorek, 25 czerwca 2013, 7:35
Autor: Czytelniczka
Jelenia Góra: Czytelniczka: Ekrany na Wincentego Pola zabijają ptaki!
Fot. Czytelniczka
– Chciałabym zwrócić uwagę na przeoczenie (zaniedbanie?), które nastąpiło podczas budowy ekranów akustycznych przy ul. Wincentego Pola w Jeleniej Górze. Podczas budowy obwodnicy postawiono ekrany, o które zabija się wiele ptaków – napisała do nas Czytelniczka i przysłała zdjęcia.

- Chodzi o to, że ekrany te są szklane i w dodatku wybudowane niedaleko terenów zielonych. Skutkuje to tym, że przelatuje tamtędy wiele ptaków, które nie widząc szklanej przeszkody, zabijają się o nią. W ten sposób pozwała się na to, żeby ptactwo - w tym również gatunki chronione - w tak głupi sposób masowo ginęło - pisze Internautka.

- A problem likwiduje się bardzo łatwo i bardzo tanio - wystarczy przykleić na ekranach duże naklejki sylwetek ptaków drapieżnych (do ściągnięcia z sieci). To skutecznie odstrasza ptactwo przed zbliżaniem się do szyb, a dodatkowo jest bardzo estetyczne. Tyle tylko, że trzeba pamiętać, że przyklejane sylwetki muszą być duże, stosunkowo gęsto umieszczone i przedstawiać faktycznie ptaka drapieżnego, a nie coś, co przypomina np. gołębia (gołębia ptaki się nie boją, mogą chcieć przelecieć obok niego - i efekt taki sam, jakby naklejki nie było) – podpowiedziała Czytelniczka. - Załączam zdjęcie tego, jak ekran powinien docelowo wyglądać – dodała.

Zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów Jerzy Bigus poinformował, że będzie żądał od wykonawcy ekranów dźwiękochłonnych, by jak najszybciej uzupełnił je o naklejki drapieżnych ptaków. – Sam widziałem ptaki, które uderzały o te przezroczyste ekrany. Ostatnio zwróciłem uwagę wykonawcy na brak naklejek odstraszających drobne ptactwo, które trzeba przecież chronić. Chcemy jak najszybciej uzupełnić te braki i na piśmie wystąpimy o to do wykonawcy – powiedział Jerzy Bigus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
785
Tak
10%
Nie
60%
Zamierzam sobie zrobić
2%
Nigdy sobie nie zrobię
27%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Gigantyczny korek
 
112
Z drogi śledzie, ciężarówka jedzie
 
Wiadomości z miasta
Lodowisko lada dzień
 
112
Autobus w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group