Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6765
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelniczka: Chaszcze zarosły Zabobrze

Poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 7:28
Aktualizacja: Wtorek, 23 sierpnia 2016, 8:34
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Czytelniczka: Chaszcze zarosły Zabobrze
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Przy jednej z głównych ulic Zabobrza chaszcze sięgają powyżej głów przechodzących obok nich mieszkańców – skarży się nasza Czytelniczka Barbara Sadowska– Piątek. – Tylko raz w tym roku wykoszone zostało również boisko. Do tego nie ma koszy na śmieci, przez co ten teren stał się wielkim śmietniskiem i szaletem dla psów – dodaje jeleniogórzanka.

Chodzi o ogrodzony siatką teren przy ul. Ogińskiego – Kolberga na Zabobrzu.

- Mieszkam przy ul. Kolberga od trzech lat i to, co dzieje się za moimi oknami woła o pomstę do nieba – mówi Barbara Sadowska-Piątek. – W związku z tym, że nikt tego terenu nie kosi, ludzie wyrzucają w te chaszcze śmieci i wyprowadzają psy. Sama wielokrotnie próbowałam zbierać śmieci, ale to syzyfowa praca. Nie ma koszy, więc wszystko ląduje w tych zaroślach. Nawet boisko sportowe zostało tylko jeden raz w tym roku wykoszone. Czy nie ma gospodarza tego terenu? – pyta Czytelniczka.

To pytanie zadaliśmy rzecznikowi prasowemu Urzędu Miasta w Jeleniej Górze Cezaremu Wiklikowi. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że ustalenie zarządcy terenu jest sprawą dość skomplikowaną, bowiem część terenu najprawdopodobniej oddano w dzierżawę klubowi sportowemu, a część prywatnemu przedsiębiorcy.

– W poniedziałek (22.08) na miejscu pojawią się urzędnicy, którzy ustalą zarządców tego terenu i zobowiążą ich do wykoszenia zarośli – odpowiada C. Wiklik.
Do sprawy wrócimy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group