Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7193
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnicy: biblioteka zamyka księgozbiór na całe wakacje

Wtorek, 17 czerwca 2014, 6:44
Aktualizacja: Środa, 18 czerwca 2014, 7:40
Autor: Angela
Jelenia Góra: Czytelnicy: biblioteka zamyka księgozbiór na całe wakacje
Fot. Angela
– Jestem oburzona, że w czasie urlopowym, kiedy ludzie mają więcej czasu wolnego zamyka się główny księgozbiór Książnicy Karkonoskiej – skarży się nasza Czytelniczka Anna. – Do tego nie zwiększono limitu książek – dodaje Ewelina. Dyrekcja biblioteki zapewnia, że takiej inwentaryzacji nie było od lat, a dla czytelników dostępne będą wszystkie filie, czynne od godz. 9.00 do 18.00.

Główny księgozbiór około 240 tysięcy woluminów znajdujących się w Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze będzie niedostępny dla Czytelników od przyszłego poniedziałku (23.06) do końca sierpnia br. Do września br. nieczynne będą: wypożyczalnia, czytelnia, dział informacyjno-bibliograficzny z czytelnią regionalną, książka mówiona oraz magazyn rezerw.

- Być może uda się zakończyć prace w krótszym czasie, ale jest dość skomplikowana operacja przy takiej liczbie książek – mówi Katarzyna Maczel, p.o. dyrektora JCIiER Książnicy Karkonoskiej. – Takiej inwentaryzacji nie było u nas od lat, dlatego jest ona konieczna. Zwroty wypożyczonych książek, korzystanie z bieżącej prasy i komputerów dostępne będzie w holu biblioteki na I piętrze, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-18.00. Otwarta dla czytelników będzie również biblioteka dziecięco-młodzieżowa, która nieczynna będzie tylko w soboty. Książnica Karkonoska wróci pierwszego września z pełną ofertą oraz nowymi udogodnieniami dla czytelników. Co do limitu książek, rozważymy możliwość wypożyczenia przed inwentaryzacją większej liczby książek niż tylko trzy sztuki – dodaje K. Maczel.

Informacje o wydarzeniach w poszczególnych filiach jeleniogórskiej biblioteki będą podczas wakacji na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej Książnicy Karkonoskiej pod adresem http://biblioteka.jelenia-gora.pl oraz na jej profilu facebooka: https://www.facebook.com/Ksiaznica.Karkonoska?ref=hl&ref_type=bookmark.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group