Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8514
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czytanie na Dywanie w Hotelu „Pod Różami”

Piątek, 27 listopada 2009, 11:08
Aktualizacja: 22:54
Autor: Angela
W pięknej scenerii salonu Hotelu „Pod Różami” odbyło się spotkanie bajkopisarki z Karpacza Marii Nienartowicz z grupą dzieci z Przedszkola „Zaczarowany Parasol”. Spotkanie zorganizowała cieplicka filia Książnicy Karkonoskiej.

Maria Nienartowicz jest autorką czteroczęściowego cyklu „Przygód Karkonoskiego Skrzata”, „Opowieści drzew karkonoskich”, Bajkowych przewodników dla dzieci: Jagniątków i Karpacz. Podczas spotkania autorka przeczytała przedszkolakom dwa opowiadania z serii Biblioteczka Karkonoskich Skrzatów.
Dyrektor Hotelu Kamila Rodak przygotowała dla dzieci miękki dywan, żeby w skupieniu mogły wysłuchać opowieści prawdziwej pisarki.

- Rzeczywiście dzieci okazały się bardzo wdzięcznymi słuchaczami, chętnie odpowiadały na pytania dotyczące treści czytanych bajek. Pani Maria szczególnie mądre wypowiedzi nagradzała komplementami i gadżetami podarowanymi przez wydawnictwo AD REM – mówi Regina Firszt z cieplickiej filii Książnicy Karkonoskiej.

Poza słuchaniem opowieści i bajek dzieci gimnastykowały się razem z Marią Nienartowicz, tańczyły w parach, a na zakończenie zaśpiewały piosenkę o bajkach. Wszystkie maluchy otrzymały książeczki z dedykacją autorki, a za spotkanie i prezenty podziękowały jej bukietami kwiatów wykonanych z papieru i laurkami. A od pani Kamili Rodak dostały pamiątkowe „również zaczarowane” długopisy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
513
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group