Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3106
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czystsze powietrze za 34 miliony złotych

Środa, 10 czerwca 2009, 7:53
Aktualizacja: Czwartek, 11 czerwca 2009, 7:38
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Czystsze powietrze za 34 miliony złotych
Fot. TEJO
Pierwszy, formalny etap kwalifikacji wniosku w ramach Szwajcarsko–Polskiego Programu Współpracy SPPW na poprawę jakości powietrza w mieście jeleniogórski PEC ma już za sobą i przeszedł go pozytywnie. Ogłoszono wyniki: firma znalazła się wśród 75 podmiotów, które przeszły do drugiego etapu.

Władza Wdrażająca Programy Europejskie (WWPE) 9 czerwca ogłosiła listę projektów, które przeszły pierwszy etap procedury oceny wniosków złożonych w ramach celu 2 czyli „Odbudowa, remont, przebudowa i rozbudowa podstawowej infrastruktury oraz Poprawa stanu środowiska” Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy (SPPW).

Na liście opublikowanej na www.wwpe.gov.pl znajduje się 75 podmiotów, które starały się o dofinansowanie z SPPW. Zarys Projektu PEC Jelenia Góra zarejestrowany pod numerem 10 przeszedł pozytywnie pierwszy etap - oceny formalnej i zakwalifikował się do etapu II - oceny merytorycznej. Do kolejnego etapu przeszło ostatecznie 68 podmiotów, 5 zostało odrzuconych, a 2 nadal podlegają procedurze odwoławczej. Ocena merytoryczna będzie dokonana przez stronę polską, a następnie przez stronę szwajcarską.

– Pozytywne zakończenie tego etapu skutkuje decyzją o przygotowaniu kompletnej propozycji projektu, która również będzie podlegała weryfikacji formalnej i merytorycznej – mówi Paweł Szpecht, rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Jeleniej Górze.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Jeleniej Górze złożyło Zarys Projektu zatytułowany: „Poprawa jakości powietrza atmosferycznego w Jeleniej Górze poprzez wyeliminowanie wpływu źródeł niskiej emisji odpowiedzialnych za przekroczenia dopuszczalnych stężeń zanieczyszczeń pyłowo-gazowych w rejonie Uzdrowiska Cieplice oraz centrum Jeleniej Góry”.

Zarys projektu, który złożył PEC, zakłada rozbudowę i modernizację sieci w sześciu obszarach inwestycyjnych: Jelenia Góra: Osiedle Robotnicze – Kilińskiego, Cieplice Zdrój: obszar Cervi, Cieplickiej, Tabaki, Pułaskiego, Cieplice Zdrój: centrum, Jelenia Góra: Wolności – Piłsudskiego – Sudecka – Wojska Polskiego, Jelenia Góra: 1 Maja – Sudecka – Wojska Polskiego i modernizacja Magistrali Cieplice.

Jeśli projekt przejdzie kolejne etapy pozytywnie i uda się pozyskać środki, zadanie będzie realizowane od końca 2010 r. do końca 2016. Będzie to kolejna tak wielką inwestycją środowiskowo-infrastrukturalną spółki na terenie Jeleniej Góry w ciągu ostatnich lat. Szacowana kwalifikowana wartość projektu wyniesie ponad 34 mln złotych netto.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group