Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5854
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Czyste szlaki izerskie

Środa, 8 maja 2013, 10:07
Aktualizacja: 10:13
Autor: Kamil Ptasiński/ Angela
Szklarska Poręba: Czyste szlaki  izerskie
Fot. Kamil Ptasiński
Tysiąc litrów śmieci z 30 hektarów szlaków zebrali uczestnicy tegorocznego sprzątania izerskich szlaków turystycznych w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach. Mimo padającego deszczu, wiejącego wiatru oraz niskiej temperatury po raz kolejny do akcji włączyli się miłośnicy gór.

Organizatorami akcji były: Nadleśnictwo Szklarska Poręba, Chatka Górzystów, Gospoda Graniczna Bombaj, Ośrodek Szkolenia i Przygotowań Olimpijskich w Biathlonie oraz Osada Orle. Akcja skierowana była do wszystkich chętnych. Mimo niesprzyjającej pogody przyszło wiele osób.

Jedna z uczestniczek Izabela Kłosowicz zapytana o to, czy nie zraził jej deszcz i chłód odpowiedziała, że za każdym razem wspiera podobne akcje, ponieważ czystość gór leży jej szczególnie na sercu.

- Często spaceruję szlakami izerskimi i drażnią mnie odpadki pozostawiane przez turystów – mówiła Izabela Kłosowicz.
Organizatorzy zapewnili worki na śmieci oraz rękawiczki ochronne. O godzinie 17.00 na Stacji Turystycznej Orle odbyło się ognisko dla osób uczestniczących w sprzątaniu. Była też pogawędka o haśle przewodnim „Las wokół nas” . Wystąpił również zespół bluesowy pochodzący z Czech.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group