Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7857
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: "Czyste Powietrze" także przez internet

Piątek, 12 czerwca 2020, 12:01
Aktualizacja: Sobota, 13 czerwca 2020, 4:59
Autor: WAC
Region: "Czyste Powietrze" także przez internet
Fot. WFOŚiGW
Została uruchomiona internetowa ścieżka składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze”.

Teraz bez wychodzenia z domu można starać się o dotację na wymianę "kopciuchów" i termomodernizację domu. Wystarczy wejść na: www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-programu-czyste-powietrze, wypełnić wniosek, dołączyć do niego wymagane załączniki i podpisać go korzystając z podpisu zaufanego lub kwalifikowanego potwierdzającego tożsamość wnioskodawcy.

Dla tych, którzy nie mają profilu zaufanego, nadal funkcjonuje dotychczasowa ścieżka. Przy tej opcji należy zalogować się na Portalu Beneficjenta dostępnym na stronie internetowej właściwego wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Należy wypełnić wniosek, który po wydrukowaniu i podpisaniu, wraz z załącznikami, trzeba dostarczyć w wersji papierowej do WFOŚiGW lub gminy.

Przypomnijmy. Dofinansowanie w ramach programu "Czyste Powietrze" mogą otrzymać osoby fizyczne - właściciele domków jednorodzinnych. Dotacja może wynieść co 90 procent kosztów kwalifikowanych. Maksymalny możliwy koszt, od którego liczone jest dofinansowanie to 53 tys. zł. Minimalny koszt kwalifikowany przedsięwzięcia to 7 tys. zł. Wielkość dotacji jest zależna od wysokości miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym wnioskodawcy. Dofinansowanie przyznawane jest na: wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwo stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła spełniających wymagania Programu, docieplenie przegród budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, montaż instalacji odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej), montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła,

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
50%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
85
Tak, to odpowiedzialna praca
19%
Dostają trochę za dużo
18%
Dostają o wiele za dużo
28%
To oburzające ile zarabiają
35%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group